جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

برگزاری مسابقات لیگ برتر تكواندو به سبك جام جهانی


برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 14 شهریور، مروری بر اخبار ورزش های رزمی داشت و در ادامه با محمد كرمی، رئیس سازمان لیگ های تكواندو كشور، در خصوص نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر تكواندو گفتگو كرد.

1396/06/14
12:26


به گزارش رادیو ورزش؛ پیكارهای جودوی قهرمانی جهان كه از روز 6 تا 12 شهریور با حضور 796 جودوكار از 136 كشور جهان به میزبانی شهر بوداپست مجارستان آغاز شده بود با شناخت تیم های برتر شب یكشنبه به كار خود پایان داد. تیم ملی جودوی كشورمان با آقایان محمد رشنونژاد، محمد محمدی بریمانلو، سعید ملایی و رامین صفویه و سرمربیگری محمد منصوری در این رقابتها حضور یافت كه سهم ما تك مدال برنز سعید مولایی در وزن منهای 81 كیلوگرم و كسب رده نوزدهم بود.
محمد كرمی، رئیس سازمان لیگ های تكواندو كشور، در ارتباط با تغییراتی كه در نحوه برگزاری مسابقات لیگ برتر تكواندو ایجاد شده است، اظهار داشت: امسال قرار است لیگ های جوانان و بزرگسالان را به شیوه جدیدتری برگزار كنیم. یكی از برنامه ها برگزاری مسابقات به شیوه جام جهانی است كه انشالله اواسط مهرماه انجام خواهد شد. این مسابقات تیم ملی ما را برای رقابتهای جام جهانی آماده می كند كه انشالله بتوانیم با آمادگی بیشتری نسبت به گذشته در مسابقات جام جهانی ساحل عاج شركت كنیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه با توجه به اینكه ویژگی مسابقات لیگ مشابه جام جهانی می شود، آیا تیم ها از نظر پوشش به دو رنگ آبی و قرمز تقسیم می شوند، عنوان كرد: بله؛ كاملاً به شیوه جام جهانی برگزار می شود و همه موارد رعایت خواهد شد.
كرمی، نیز در پاسخ به این سوال كه چطور شد سازمان لیگ های تكواندو به فكر مشابه سازی رقابتهای لیگ با جام جهانی افتاد، تشریح كرد: ابتدا مشخص نبود كه این مسابقات همه ساله برگزار می شود؛ اما با توجه به اینكه مسابقات به شیوه جام جهانی تداوم پیدا كرد و هیجانی كه وجود داشت و نیز آماده سازی ورزشكاران برای مسابقات جام جهانی به فكر این شیوه افتادیم. امسال تمامی مراحل انجام شده كه انشالله در مهرماه این مسابقات طی 2،3 روز برگزار شود و قهرمان این رقابتها در جام جهانی حضور خواهد یافت.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)