جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

علی نژاد: ووشوی ایران بازیگر اصلی فدراسیون جهانی است

برنامه "مجله ورزش های رزمی" سه شنبه 7 شهریور، با حضور دكتر مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون تكواندو،عضو كمیته اجرایی فدراسیون جهانی ووشو و رئیس كمیته هماهنگی مسابقات جهانی روسیه، به بررسی جایگاه ووشوی ایران در جهان اختصاص داشت.

1396/06/07
13:27


به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون تكواندو، در ارتباط با حضور خود در كمیته اجرایی فدراسیون جهانی ووشو گفت: خوشبختانه بیش از یك دهه دیپلماسی كه در حوزه ووشو داشتیم، منجر به حضور بنده در كمیته اجرایی فدراسیون جهانی شد و در این زمینه هیچ تصمیم مهمی بدون نظر ایران گرفته نمی شود. اكنون نه تنها در بحث فنی بعد از چینی ها قطب دوم دنیا هستیم؛ بلكه در بحث تصمیم گیری هم بسیاری مواقع نظرات چینی ها را رد می كنیم. این اتفاق باعث شده كه تعادل سازی خوبی در دنیا شكل بگیرد و از تكروی كه سالیان سال چینی ها داشتند، جلوگیری شود.
وی، تصریح كرد: امروز ووشوی ایران بازیگر اصلی فدراسیون جهانی در تصمیم گیریهاست. اكنون بحث دان ها موضوع جدیدی است كه كمیته آن در حال شكل گیری است. مسئولین جهانی از بنده خواستند در این كمیته حتماً نماینده ای از ایران حضور داشته باشد و بنده پورغلامی را معرفی كردم. این گروه هم تصمیم گیری می كند كه دان ها به چه شكل داده شود تا درجات استاندارد باشد و هم گروه اجرایی خواهند بود. انشالله تا اواسط 2018 قوانین نهایی دان ها اجرایی خواهد شد.
دكتر علی نژاد، در پاسخ به این سوال كه آیا برنامه ریزیهای دقیق برای مسابقات آسیایی 2018 انجام شده است یا خیر، بیان كرد: ما بعد از بازیهای آسیایی اینچئون هر برنامه ای كه داشتیم برای بازیهای آسیایی 2018 بوده است. اردوهای منظم، استفاده از مربیان چینی و جوانگرایی از برنامه های ما برای این رقابتها بوده است.
وی، افزود: از دیگر اقدامات ما جلوگیری از اتفاقات بد بود. آخر فروردین ماه مطلع شدیم كه با تصمیم كشور اندونزی و موافقت شورای المپیك آسیا مدالهای ووشو از 15 مدال طلا به 12 مدال طلا تقلیل پیدا كرده است و این به شدت به ضرر ما بود. از پایان فروردین ماه رایزنی های بسیار جدی را شروع كردیم و بنده به عنوان نایب رئیس آسیا با فدراسیون و دبیر كل آسیا تماس های مكرری داشتم و آنها فعالانه در این موضوع وارد شدند؛ همچنین با مسئولان فدراسیون اندونزی صحبت كردیم و حتی فشارها به گونه ای بود كه رئیس فدراسیون اندونزی مجبور به استعفا شد. هفته گذشته در آخرین جلسه ای كه شورای المپیك با فدراسیون اندونزی برای نهایی كردن مدالها داشت، خوشبختانه تعداد 12 مدال را به 15 مدال برگرداندند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)