جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

میراسماعیلی: به بانوان جودوكار در مسابقات همبستگی كشورهای اسلامی اجازه مسابقه با حجاب را نمی‌دادند

برنامه جهان ورزش با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در خصوص عملكرد جودوكاران در مسابقات همبستگی كشورهای اسلامی گفتگو كرد.

1401/06/05
09:56

آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در گفتگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص عملكرد جودوكاران در مسابقات همبستگی كشورهای اسلامی اظهار كرد: سعی كردیم با برگزاری اردوهای منظم شرایط را برای مسابقات آماده كنیم. ما سه سال از میادین به دور بودیم. بابت نتایج عذرخواهی كردم اگر كوتاهی شده است. شرایط برای ما سخت بود و جودوكاران در یك جنگ نابرابر در مسابقات شركت كردند.

میراسماعیلی افزود: بچه‌ها مسابقه ندیده بودند و انتظار داشتیم حداقل دو الی سه مدال بگیرند، اما این اتفاق نیفتاد. در مسابقات تیمی ثابت كردند اگر در كوران مسابقه بودند توانایی بالا دارند.

وی درباره بانوان جودوكار تصریح كرد: مریم بربط و دیگر بانوان بسیار عالی كار كردند. بضاعت ما بیشتر از این است و در آینده از این بچه‌ها بیشتر خواهید شنید.

رئیس فدراسیون جودو بیان كرد: در مسابقات انفرادی ضعیف بودیم، اما در مسابقات تیمی فوق العاده خوب بودند.

وی در خصوص آمادگی جسمانی جودوكاران گفت: من از لحاظ فنی و بدنی بچه‌ها را خوب دیدم، اما جو مسابقات و استرس روحی و روانی اثر می‌گذارد. شرایط مسابقه روی آنان اثر گذاشته بود. آقای واعظ یكی از روانشناس‌های عالی را برای مشاوره آوردیم. برای توجیه نمی‌گویم، اما وقتی گواهی‌نامه داشته باشید و سه سال پشت فرمان ننشسته باشید استرس می‌گیرید.

وی افزود: این موضوع را من باز نكرده بودم، اما در بخش بانوان اجازه نمی‌دادند با حجاب بازی كنند. ما پیگیر موضوع شدیم و با روی گشاده برخورد كردند. دو روز قبل بازی‌ها ما فشار و استرس زیادی داشتیم.

میر اسماعیلی در پایان درباره درگیری جودوكاران در سالن غذاخوری گفت: همه من را به صداقت می‌شناسند. سردبیر یكی از خبرگزاری‌ها این خبر كذب را نشر داد. اگر چنین موضوعی بود مسئولان ورود می‌كردند. این امر یك شیطنت مغرضانه بود و با شدت تكذیب می‌كنم. یكی از منظم‌ترین رشته های ورزشی بودیم، اما این خبر یك خوراك برای بیگانگان شد كه به جودو ضربه بزنند.

برنامه جهان ورزش هر روز ساعت 9:00 و 15:00 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)