جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

تخلفاتی در نحوه برگزاری مسابقات كاراته جام وحدت و دوستی


برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 31 مرداد، ضمن مرور اخباری از ورزشهای رزمی، با محمد علی مردانی، كارشناس داوری كاراته، در ارتباط با نحوه برگزاری مسابقات جام وحدت و دوستی گفتگو كرد.

1396/05/31
15:27


به گزارش رادیو ورزش؛ در روز نخست رقابتهای جودوی بازیهای یونیورسیاد و در وزن 100 + كیلوگرم حمید سجادی فرد ملی پوش ایران به مصاف آنتون براچف از روسیه رفت و در حالی كه یك دقیقه و 54 ثانیه به پایان مبارزه زمان بود، ضربه فنی شد و از جدول رقابتها خارج شد.
در روز دوم بازی‌ها تورج چناری، ملی پوش وزن 81 – كیلوگرم ایران در مبارزه نخست موفق شد سالازار از شیلی را با سه امتیاز وازاری مغلوب كند اما در دیدار بعد مقابل ایوان پتر از جمهوری چك ایپون شد. چناری در شانس مجدد به مصاف آندرانیك چاپاریان از ارمنستان رفت كه در این مسابقه هم با ضربه فنی باخت و ایپون شد تا دومین و آخرین نماینده جودوی ایران نیز از بازی‌های یونیورسیاد حذف شود.
محمد علی مردانی، كارشناس داوری كاراته، در مقابل این گفته مجری برنامه كه تصویر گذاشته شده در سایت فدراسیون كاراته كشور به عنوان تیتر خبر مسابقات جام وحدت و دوستی، گویای ضعف در برگزاری این رقابتها بود، عنوان كرد: بنده هم این عكس را دیدم و متعجب شدم. در خصوص برگزاری این مسابقات حرف و حدیث های فراوانی وجود دارد و اهداف دیگری پشت این رقابتها بوده است.
وی، خاطرنشان كرد: حدود 12 نفر از شورای داوران آسیا به عنوان نظاره گر و نیز با هدف آموزش به داوران ما با هزینه هنگفتی وارد ایران شدند. یكی از تخلفات مشهود در عكس این است كه یكی از مربیان در جایگاه خود قرار ندارد و با تلفن همراه صحبت می كند و داوری كه بین جایگاه دو مربی نشسته به مربی هیچ اخطاری نمی دهد.
مردانی، افزود: دومین تخلفی كه در عكس دیده می شود، این است كه بازیكنان لباسهایشان را اطراف زمین مسابقات درآورده اند و نشسته اند و نیز از طرز نشستن داور خستگی كاملاً مشخص است.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)