جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

استكی: 186 سهمیه 2020 توكیو در آسیا و  اقیانوسیه به 124 وزن كاهش پیدا كرده است/داوران بوكس سلیقه‌ای رفتار می‌كنند

علیرضا استكی سرمربی تیم ملی بوكس ایران در گفتگویی با برنامه "جهان ورزش" گفت: مسابقات كسب سهمیه المپیك را پیش رو داریم كه كار بسیار سختی بوده و 186 سهمیه 2020 توكیو در آسیا و  اقیانوسیه به 124 وزن كاهش پیدا كرده است.

1401/03/07
13:44

به گزارش روابط عمومی رادیو ورزش؛ علیرضا استكی سرمربی تیم ملی بوكس ایران در گفتگویی با برنامه جهان ورزش (ورزش‌های رزمی) شبكه رادیویی ورزش در خصوص كیفیت مسابقات قهرمانی كشور اظهار داشت: حدودا سه سالی بود كه قهرمان كشوری نداشتیم و بیشتر انتخابی‌های تیم ملی بسیار محدود بود و نفراتی هم انتخاب می‌شدند. ولی مشكلات زیادی را داشتیم. سعی كردیم سه تا تیم ملی داشته كه فعال و در حال تمرین باشند. فینال این مسابقات و ما قبل آن بسیار عجیب بود. من 30 سال است كه در این رشته هستم. اصلا قهرمانی كشوری با این كیفیت بازی ندیده بودم. مسابقات با حضور بچه‌های جوانی بود كه در اردوهای تیم ملی هم شركت كرده بودند و به شدت خوب كار كردند. 11 مدال طلا و 5 مدال نقره و 6 برنز حاصل كار ملی پوشان بود. به جز 13 نفری كه طلا گرفتند حدود 41 نفر را انتخاب كردیم. در مرحله اول این 13 نفر به اردو ورود پیدا می‌كنند و در مرحله دوم و پس از اتمام اردوی اول، در بازه زمانی یك هفته این بچه‌ها آمده و ما بین آنان بازی برگزار می‌كنیم.

وی با اشاره به رقابت‌های قهرمانی افزود: هنوز از محل دقیق برگزاری و اینكه در كشور چین رقابت‌ها برگزار شود یا نه خبری منتشر نشده است. تاریخ آن بین آبان و آذر ماه است. هیچ كشوری برای برگزاری مسابقات هنوز اعلام آمادگی نكرده و هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است.

او افزود: مسابقات كسب سهمیه المپیك را هم پیش رو داریم كه كار بسیار سختی است. چرا كه در قهرمانی آسیا در 13 وزن بازی می‌كنیم ولی در المپیك 8 وزن بود كه در حال حاضر 7 وزن است. 186 سهمیه 2020 توكیو در آسیا و  اقیانوسیه به 124 وزن و 60 سهمیه كاهش پیدا كرده است. از همین حالا باید تمرینات خود را انجام دهیم. مسابقات قهرمانی آسیا را هم باید به عنوان یك تمرین و بازی تداركاتی بزرگ نگاه كنیم.

استكی ضمن كشف استعدادهای جدید در مسابقات قهرمانی كشور گفت: یك اتفاقی كه در این مسابقات رخ داد این بود كه اكثر بچه‌هایی كه شركت كردند متولد سال 75 تا 82 بودند. این موضع خیلی خوبی است. ما در این رشته در حال پوست انداختن هستیم. قطعا پس از ما هر كسی كه روی كار بیاید با چند تیم خوب كار خواهد كرد و تیم‌های ملی خوبی را تحویل خواهیم داد.

سرمربی تیم ملی بوكس كشور درباره حمایت‌های داوری از استان میزبان در مسابقات كشوری تصریح كرد: در همه جا و در همه رشته‌ها اعتراض نسبت به تیم داوری وجود دارد. یك موضوعی است كه داوران بوكس سلیقه‌ای رفتار می‌كنند. در سه الی چهار بازی این مسابقات شبهه وجود داشت. ولی به طور كلی تیم داوری نمره قبولی را گرفته و توانستند مسابقات را به خوبی هدایت كنند.

علیرضا استكی در پایان از وضعیت پوریا امیری و میثم قشلاقی گفت: امیری در سال گذشته در مسابقات جهانی و آسیایی شركت كرده است. او در مسابقات قهرمانی آسیا از بهترین بازیكنان ما بود. یك توقع خاصی از او داشتیم و با توجه به تغییر وزنش، نتوانست خواسته ما را برآورده كند. این هم به دلیل غرور و اعتماد به نفس او بود. امیری باید بیاید و در این انتخابی شركت كند. فدراسیون میثم قشلاقی را هم تحت نظر گرفته و عمل جراحی خود را در تهران انجام داده است. حدودا تا یك یا دو ماه دیگر دستكش می‌پوشد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)