جهان ورزش (ورزش های رزمی) سه شنبه ها از ساعت 09:00 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش هاي رزمي)

قهرمانی مردان تكواندوی ایران در جام ریاست فدراسیون جهانی

برنامه "مجله ورزشهای رزمی" سه شنبه 24 مرداد، ضمن پیگیری اخباری از ورزشهای رزمی، با فریبرز عسگری، سرمربی تیم ملی تكواندو، پیرامون مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی تكواندو گفتگو كرد.

1396/05/24
13:34


به گزارش رادیو ورزش؛ نخستین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی تكواندو در منطقه آسیا در سطح گرید 2 از صبح شنبه هفته جاری در سالن یونیورسیاد تاشكند با حضور 307 ورزشكار (198 تكواندوكار مرد و 109 تكواندوكار زن) در رده سنی بزرگسالان آغاز شد. تیم ملی كشور ما در گروه مردان و گروه بانوان در این رقابتها شركت كرد و توانست نتایج خوبی را كسب كند. در بخش مردان صاحب 4 مدال طلا، یك نقره و 4 برنز شدیم و در گروه بانوان 2 مدال نقره و 2 مدال برنز كسب كردیم. در نهایت در بخش مردان، ایران با 35 امتیاز به مقام قهرمانی رسید و در بخش بانوان تیم ایران با 8 امتیاز در رده سوم ایستاد.
فریبرز عسگری، سرمربی تیم ملی تكواندو، درباره سطح مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی تكواندو گفت: از آنجاییكه تیم ما تیم جوانی است و بازیكنان را برای بازیهای داخل سالن آماده می كنیم، دوست داشتیم كه ملی پوشانمان محك جدی بخورند و تجربه كسب كنند. با توجه به اینكه هدف ما بازیهای داخل سالن است، در این رقابتها بازیكنان را به پیك آمادگی نرساندیم و در مسیر حركت هستیم. به نظرم با این شرایط نتیجه كسب شده ارزشمند است.
سرمربی تیم ملی تكواندو، تصریح كرد: امیدوارم مدال های كسب شده تكواندوكاران را مغرور نكند و بیش از قبل تلاش كنند؛ زیرا روزهای بسیار سختی برای تكواندو در پیش است. حریفان پیشرفت كرده اند و دیگر نمی شود كه تیمی را به عنوان زنگ تفریح حساب كنیم و بگوییم ضعیف است.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا كشور ازبكستان در این رقابتها میزبان خوبی بود، بیان كرد: خیر؛ به اعتقاد من این كشور نتوانست میزبانی در خور شأن این مسابقات را داشته باشد و شرایط خوبی فراهم نشده بود. یك سالن كوچك برای رقابتها تدارك دیده بودند و تیم ها در محل مسابقه اذیت می شدند. فكر نمی كنم كه این كشور از نظر میزبانی نمره قبولی گرفته باشند.
برنامه "مجله ورزشهای رزمی" كاری از گروه مسابقات ورزشی، با كارشناسی فرید خطیری و تهیه كنندگی حسین سلطانی، روزهای سه شنبه از ساعت 9:05 تا 10:00، به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش های رزمی)