صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله دو و میدانی" یکشنبه 11 تیر، ضمن پیگیری اخبار دو و میدانی، با حسین شایان، عضو سازمان تیم های ملی دو و میدانی و رکورددار اسبق پرش ارتفاع ایران، گفتگو کرد.


به گزارش رادیو ورزش؛ ترکیب تیم ملی اعزامی به رقابتهای قهرمانی آسیا مشخص شد. مصطوفی، دونده اصفهانی، به فهرست تیم اضافه شده است و بدین ترتیب تیم ملی با 14 ورزشکار به این مسابقات خواهد رفت. احسان حدادی و محمد صمیمی (پرتاب دیسک)، رضا مقدم (پرتاب چکش)، حسن تفتیان (100 متر)، سبحان طاهرخانی (پرش طول)، میلاد سیار (110 متر بامانع)، علی ثمری (پرتاب وزنه)، مسلم نیادوست (1500 متر)، حسین کیهانی (3000 متر بامانع)، کیوان قنبرزاده (پرش ارتفاع)، علی خدیور (400 متر)، امیر مرادی (800 متر)، بهزاد مصطفوی (5000 متر) و سحر ضیایی (پرتاب نیزه)، 14 ملی پوشی هستند که ترکیب تیم ملی ایران را در بیست و دومین دوره مسابقات دو و میدانی قهرمانی آسیا تشکیل میدهند.
حسین شایان، عضو سازمان تیم های ملی دو و میدانی و رکورددار اسبق پرش ارتفاع ایران، در ارتباط با آخرین وضعیت ملی پوشان، اظهار کرد: بعد از اینکه رکوردهای ورودی ورزشکاران مشخص شد، اردویی را برای تیم ملی تشکیل دادیم. ملی پوشان در اردوی شیراز تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتند. یک سری ورزشکار دیگر بعد از جام کازانف قزاقستان به تیم اضافه شدند و اکنون در شیراز و تهران در حال پیگیری تمرینات هستند. انشالله ورزشکاران انتخابی روز دوشنبه صبح به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد.
وی، در پاسخ به این سوال که کیوان قنبرزاده در رقابتهای قهرمانی آسیا چه حد نصابی را بدست بیاورد راضی کننده است، بیان کرد: اینکه چه ورزشکارانی در مسابقات حضور پیدا می کنند، هنوز مشخص نیست؛ اما حتی اگر همه ورزشکاران آسیا شرکت کنند، در صورتیکه قنبرزاده بتواند رکوردهای قبلی خود را در مرحله اول تکرار کند، شانس بسیار خوبی برای کسب مدال دارد. این ورزشکار در حال حاضر تمریناتش را زیر نظر بنده دنبال می کند و از آمادگی بسیار خوبی برخوردار است. ما امید داریم که کیوان حتی بتواند رکورد ملی را بشکند و مدال مرغوبی را کسب کند.
برنامه "مجله دو و میدانی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرا جهانگیر چراتی، روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • اولین دوره نیمه ماراتن جام هرمز برگزار شد

  • حسین کیهانی: خوشحالم که زحمات مرادی به ثمر نشست

  • آمادگی کامل ایران برای میزبانی رقابتهای داخل سالن آسیا

  • تلاش کیهانی برای افزایش بودجه تخصیصی به ورزش های پایه

  • ورزشکاران تیم های ملی دوومیدانی مشخص شدند

  • توافق احسان حدادی با مک ویلکینز برای حضور در ایران

  • لزوم توجه فدراسیون دوومیدانی به تیم های پایه

  • برگزاری مسابقات دوی صحرانوردی قهرمانی کشور به میزبانی اصفهان

  • بررسی وضعیت فعلی آکادمی دو و میدانی ایران

  • محاسن حضور دو و میدانی کاران در کمپ های خارجی