صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه


برنامه "مجله دو و میدانی" یکشنبه 4 تیر، ضمن پیگیری اخبار دو و میدانی، با مجید کیهانی، رئیس فدراسیون دو و میدانی، در خصوص فهرست نفرات اعزامی به رقابتهای قهرمانی آسیا گفتگو کرد.


به گزارش رادیو ورزش؛ فدراسیون دو و میدانی اعلام کرد به علت حضور برترین های جوانان و بزرگسالان دو و میدانی ایران در تیم های ملی و رقابتهای برون مرزی مسابقات لیگ طلایی و امید به تعویق افتاد.
مجید کیهانی، رئیس فدراسیون دو و میدانی، در ارتباط با نحوه انتخاب ملی پوشان اعزامی به رقابتهای قهرمانی آسیا اظهار داشت: معیارهایی برای ورود ملی پوشان به تیم ملی توسط سازمان تیم های ملی در نظر گرفته شد. افرادی که اکنون در معیت تیم ملی هستند حد نصاب های ورودی را بدست آورده اند و دیگر نفرات نتوانستند به این حد نصابها دست پیدا کنند؛ بنابراین تیم ملی با این ورزشکاران بسته شد.
وی، به خلاء حضور بانوان در تیم ملی بزرگسالان اشاره کرد و گفت: متأسفانه حضور بانوان در تیم ملی بزرگسالان کمرنگ است که این مسئله هم دلایل متعددی دارد و نمی توان اکنون روی آن بحث کرد؛ اما جای نگرانی نیست. اگر نتیجه مسابقات نوجوانان آسیا را بازبینی کنید، متوجه خواهید شد که از 5 مدالی که در مسابقات نوجوانان آسیا بدست آوردیم، 3 مدال به همت بانوان کسب شد و از 6 رکورد ملی که در این رقابتها شکسته شد، 5 رکورد را بانوان ارتقاء دادند. به سرعت کار می کنیم که خلاء حضور بانوان در تیم ملی بزرگسالان برطرف شود و نسل جدیدی از بانوان را به تیم ملی تزریق کنیم.
رئیس فدراسیون دو و میدانی، در پاسخ به این پرسش که شرایط تیم اعزامی به رقابتهای قهرمانی آسیا را چگونه می بینید، عنوان کرد: روند حضور تیم دو و میدانی ایران در رقابتهای آسیایی چند سا اخیر با سالهای قبل از 2010 قابل قیاس نبوده است. امیدوارم در این دوره از مسابقات بتوانیم نتیجه بهتری نسبت به دوره گذشته بدست بیاوریم.
وی، خاطرنشان کرد: به اعتقاد من نیازمند به کارگیری مربیان خوب خارجی در چند ماده هستیم. انشالله این اتفاق بعد از بازیهای قهرمانی آسیا خواهد افتاد.
برنامه "مجله دو و میدانی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرا جهانگیر چراتی، روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • اولین دوره نیمه ماراتن جام هرمز برگزار شد

  • حسین کیهانی: خوشحالم که زحمات مرادی به ثمر نشست

  • آمادگی کامل ایران برای میزبانی رقابتهای داخل سالن آسیا

  • تلاش کیهانی برای افزایش بودجه تخصیصی به ورزش های پایه

  • ورزشکاران تیم های ملی دوومیدانی مشخص شدند

  • توافق احسان حدادی با مک ویلکینز برای حضور در ایران

  • لزوم توجه فدراسیون دوومیدانی به تیم های پایه

  • برگزاری مسابقات دوی صحرانوردی قهرمانی کشور به میزبانی اصفهان

  • بررسی وضعیت فعلی آکادمی دو و میدانی ایران

  • محاسن حضور دو و میدانی کاران در کمپ های خارجی