از ساعت به مدت

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

رخصت احسان حدادی از امام رضا (ع)

برنامه "ورزش ایران، دوومیدانی" یکشنبه 19 آبان در گفتگو با احسان حدادی، ملی پوش دوومیدانی به موضوع آماده سازی وی برای المپیک 2020 اختصاص داشت.

1398/08/19
13:37

به گزارش رادیو ورزش؛ احسان حدادی، ملی پوش دوومیدانی که در اردوی تمرینی خود در مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی بسر می برد، پیرامون وضعیت آماده سازی خود برای المپیک 2020 بیان کرد: بعد از مسابقات جهانی 21 روز دوره درمان را به دلیل خار پاشنه در تهران گذراندم که خیلی بهبود پیدا کرده است. مشهد را برای اردوی اول به سه دلیل انتخاب کردم. اول اینکه رخصت بگیرم از امام هشتم که خاطره خوبی از ایشان دارم. قبل از المپیک لندن در مشهد تمرین کردم و اردوی 25 روزه ای داشتم که مدال نقره المپیک لندن را بهمراه داشت. دلیل دوم انجام تمرینات سرعتی بود. سومین موضوع استعدادیابی و دیدار با نوجوانان و جوانان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی بود.
وی در ادامه عنوان کرد: کشور برای احسان حدادی هزینه کرده و وظیفه من است که به شهرستانهای دورافتاده بروم و اطلاعاتی که در این چند سال به دست آورده ام را انتقال دهم. می گویند که چرا نزدیک انتخابات این کار را انجام می دهم؟ قصد ندارم کاندید شوم. ورزش قهرمانی را ادامه می دهم و مهمترین مسابقه ای که در پیش دارم المپیک 2020 است که برام خیلی مهم است. چهارمین باری است که در المپیک شرکت می کنم و یک بار مدال گرفتم. دوست دارم دومین مدال را بگیرم و اگر از دوره قهرمانی جدا شدم با خیال راحت بروم.
حدادی اظهار کرد: حضور در مشهد را به فال نیک می گیرم و باور دارم این انرژی مثبت در این 8 ماه به من کمک می کند که در المپیک موفق شوم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا بعد از المپیک 2020 ورزش قهرمانی را ادامه خواهید داد، گفت: بعد از المپیک 2020در مسابقات قهرمانی جهان و بعد بازیهای آسیایی چین شرکت خواهم کرد. اگر دوستان اجازه دهند، هستم. اگر توان نداشته باشم به سراغ کار دیگری می روم.
این ملی پوش دوومیدانی در رابطه با شرایط اردویی مشهد توضیح داد: مشهد از پتانسیل بالایی برای برگزاری اردوی دوومیدانی برخوردار است. با افتتاح استادیوم امام رضا(ع) می تواند مسابقات جایزه بزرگ را هم برگزار کند. چون از استانداردهای جهانی برخوردار است. کیش و مشهد تنها جاهایی در کشور هستند که می توان اردوی دوومیدانی برگزار کرد. البته لازم است در سراسر کشور چنین امکاناتی فراهم شود تا بتوان در داخل کشور تمرین کرد. چون در دی ماه دیگر نمی توان در مشهد تمرین کرد.
حدادی در پایان اعلام کرد: بعد از اردوی مشهد به تهران می روم و سپس یک ماه در کیش اردو دارم.
برنامه "ورزش ایران، دوومیدانی" یکشنبه 19 آبان ماه با اجرای زورقچیان و کارشناسی جهانگیر چراتی، روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)