از ساعت به مدت

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

عدم کسب نتیجه مطلوب تفتیان و پیرجهان در قهرمانی جهان قطر

برنامه "ورزش ایران، دوومیدانی" یکشنبه 7 مهر در گفتگو با حسین شایان، سخنگوی سازمان تیمهای ملی فدراسیون دوومیدانی به بررسی عمکرد تیم ملی دوومیدانی در مسابقات جهانی قطر اختصاص داشت.

1398/07/07
18:13

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان 2019 قطر در دوحه آغاز شده است. احسان حدادی در پرتاب دیسک، حسن تفتیان در دوی 100 متر و مهدی پیرجهان در دوی 400 متر با مانع نمایندگان ایران در این مسابقات هستند.
تفتیان که با رکورد 10 ثانیه و 3 صدم ثانیه در این مسابقات شرکت کرد، در مرحله مقدماتی دو 100 متر از گروه چهارم رکورد 10 ثانیه و 24 صدم ثانیه را از خود به جای گذاشت و با قرار گرفتن درجایگاه پنجم این گروه از راهیابی به مراحل بالاتر باز ماند.
پیرجهان نیز در این رقابت ها با ثبت زمان 50.46 ثانیه در دور مقدماتی متوقف شد و از راه یابی به مرحله نهایی بازماند.
حسین شایان، سخنگوی سازمان تیمهای ملی فدراسیون دوومیدانی پیرامون عملکرد دوومیدانی کاران اظهار کرد: نتایج دونده های ما غیرقابل پیش بینی نبود و پیش بینی ما هم در همین حدود بود. تفتیان قدری کم شانسی آورد و با صدم ثانیه به نیمه نهایی راه پیدا نکرد.
وی ادامه داد: پیرجهان تقریبا جز نفرات آخری بود که ورودی قهرمانی جهان را کسب کرد و فاصله اش برای ریکاوری کم بود. او تا شروع مسابقات تنها دو سه هفته فرصت داشت. در این فاصله در دو مسابقه لیگ باشگاهی کشور هم شرکت کرد. بعلاوه اینکه 6 ماه در مسابقات سنگین برای کسب رکورد ورودی بود. درنتیجه خستگی باعث شد که نتیجه ای معمولی بگیرد. اگر فرصت بیشتری برای ریکاوری داشت، قطعا نتیجه بهتری می گرفت.
شایان تصریح کرد: تفتیان ورزشکار بسیار ارزنده ماست. در مسابقاتی مثل قهرمانی آسیا، جهان و المپیک، ورزشکار در دو روز، 3 مسابقه سنگین دارد. فکر می کنم تفتیان برای این شرایط آمادگی نداشت. این مسئله یک بحث فنی است که باید کارشناسان در فدراسیون علت را بررسی کنند که چرا ورزشکاران ما در مسابقات بین المللی مهم به بهترین نتایجشان دست پیدا نمی کنند.
برنامه "ورزش ایران، دوومیدانی" شنبه 7 مهر با اجرای زورقچیان و کارشناسی جهانگیر چراتی، روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)