از ساعت به مدت

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

نقاط ضعف و قوت مسابقات باشگاهی دو و میدانی

برنامه "ورزش ایران دو و میدانی" یکشنبه 17 شهریور، با جواد خسروشیری، سرمربی تیم آسان پرداخت، در ارتباط با مسابقات باشگاهی کشور گفتگویی انجام داد.

1398/06/17
11:35

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ تیم آسان پرداخت قهرمان مرحله دوم مسابقات دو و میدانی باشگاهی کشور شد. جواد خسروشیری، سرمربی تیم آسان پرداخت، در خصوص نقاط ضعف و قوت رقابتهای باشگاهی کشور عنوان کرد: آسان پرداخت حدود 3 سال است که اسپانسر فدراسیون است. با توجه به اینکه سالهای گذشته در بخش باشگاه ها، باشگاه قوی حضور نداشت، بخشی از درآمد فدراسیون به سمت باشگاه ها آمد. فدراسیون تصمیم گرفت بخشی از منابع مالی در مسابقات باشگاهی هزینه شود تا ورزشکارانی که عضو تیم ملی نیستند و هزینه هایی دریافت نمی کنند به این واسطه بتوانند مبالغی دریافت کنند.

وی ادامه داد: اکنون سومین سال است که در رقابتهای باشگاهی شرکت می کنیم. 2 سال گذشته رقابتها آنچنان مثل امسال نبود. خوشبختانه امسال تیم های خوبی همچون مس سونگون، سپاهان، مس کرمان و نفت تهران حضور داشتند.

خسرو شیری، تصریح کرد: ما از مدتها قبل می دانستیم که تیم آسان پرداخت قرار است در این رقابتها شرکت کند. بودجه مان هم مشخص بود. ما برای اینکه بتوانیم هم رقابت خوبی داشته باشیم و هم مقام سالهای گذشته مان را دوباره تکرار کنیم، برنامه ریزی انجام دادیم. حدود 50،60 درصد بازیکنان سالهای گذشته مان را حفظ و تعدادی بازیکن جدید جذب کردیم. با مشورت هایی که با دوستان داشتیم، خوبشختانه تیم خوبی را جمع کردیم.

وی، در پاسخ به این پرسش که چرا در دو و میدانی ما یک حرکت محسوسی صورت نمی گیرد که مردم جذب این رشته شوند، بیان کرد: دو و میدانی رشته دیر بازدهی است. اگر به سالهای گذشته نگاه کنیم، دو و میدانی مدیریت با ثباتی نداشته است. امسال اگر 8 باشگاه خوب داریم، باید در طول سال هم ادامه داشته باشد. ما هیچ وقت باشگاهی که سرمایه گذاری کند و خود بازیکنان را در استان تربیت کند، نداشتیم. مقطعی مسابقات برگزار می شود و ما بازیکنانی را برای رقابتها جذب می کنیم.

برنامه ورزش ایران دو و میدانی، با اجرای زورقچیان و کارشناسی چراتی، روزهای یکشنبه ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)