از ساعت به مدت

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

برپایی المپیاد استعدادهای برتر ورزشی دختران کشور


برنامه "ورزش ایران دو و میدانی" یکشنبه 10 شهریور، با لیلا ابراهیمی، قهرمان و رکورددار دوهای نیمه استقامت ایران، درباره المپیاد استعدادهای برتر گفتگو کرد.

1398/06/10
12:14


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ این روزها مسابقات المپیاد استعدادهای برتر در حال برگزاری است. رقابتهای دو و میدانی دختران هم در گلستان برگزار شد.
لیلا ابراهیمی، قهرمان و رکورددار دوهای نیمه استقامت ایران، در ارزیابی عملکرد شرکت کنندگان المپیاد استعدادهای برتر اظهار داشت: اولین مسابقه ای بود که به صورت برنامه ریزی شده و هدفمند در گرگان برگزار شد. در این رقابتها 400 ورزشکار از تمام نقاط ایران حضور داشتند. در تمام ماده ها از هر شهرستانی 10 نفر شرکت کرده بودند.
مسابقات پتانسیل بسیار بالایی داشت؛ زیرا نیروی خیلی جوان و تازه کاری بودند. در بیشتر رشته ها توانستیم ارزشیابی مستمری انجام بدهیم و به صورت گلچین یک سری از دختران ورزشکار که پتانسیل قهرمانی داشتند را شناسایی کنیم.
ابراهیمی، در پاسخ به این پرسش که رکوردهایی که ملی پوشان در این دوره از مسابقات بدست آوردند، چطور بود، عنوان کرد: بعضی از رشته ها رکوردهای بسیار چشمگیری داشتند. در رشته 200 متر، 2000 متر با مانع و 3000 متر تعدادی ورزشکار بسیار نخبه شناسایی شدند و بقیه هم پتانسیل این را داشتند که اگر مربی خوبی روی آنها کار کند و شرایط خوبی داشته باشند، موفق شوند.
وی، درباره شرایط کنونی دو و میدانی بانوان در مقایسه با گذشته گفت: زمانیکه ما ورزش می کردیم، شرایط خیلی متفاوت تر بود. تکنولوژی کم رنگ رتر بود. شرایط فضای تمرین، مربی و اینکه فدراسیون برای بانوان برنامه ریزی مستمر داشته باشد، به این شکل وجود نداشت. قبلاً ورزشکاران به صورت گلخانه ای انتخاب می شدند و خانواده ها آنها را حمایت می کردند. با شرایطی که اکنون فدراسیون فراهم کرده است، امیدوارم که تعداد این مسابقات بیشتر شود.
برنامه ورزش ایران دو و میدانی، با اجرای زورقچیان و کارشناسی چراتی، روزهای یکشنبه ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم علاقه مندان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)