صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

يک شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقيقه

برنامه "مجله دو و میدانی" یکشنبه 22 اسفند، ضمن مرور اخبار دو و میدانی، با صیامی، دبیر فدراسیون دو و میدانی، درباره مسابقه جام رصد مراغه به گفتگو پرداخت.

به گزارش رادیو ورزش؛ احسان حدادی که به اردویی 20 روزه در قطر رفته، اواخراین هفته به تهران باز می گردد و تمریناتش را زیر نظر هادی سپهرزاد دنبال می کند. مرحله بعدی اردو در کشور آفریقای جنوبی خواهد بود. فدراسیون در حال فراهم آوردن مقدمات سفر احسان حدادی به آفریقای جنوبی است. احسان حدادی خود را برای حضور در بازیهای کشورهای اسلامی و قهرمانی آسیا آماده می کند.
صیامی، دبیر فدراسیون دو و میدانی، در خصوص مسابقه جام رصد مراغه گفت: مسابقه به بهترین شکل ممکن برگزار شد. از مسئولین شهر مراغه و اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی و ادره ورزش و جوانان شهرستان مراغه که اتفاق بزرگی را در این شهر رقم زدند، کمال تشکر را درم.
دوهای خیابانی، یکی از بهترین موضوعاتی است که می تواند ورزش مادر را گسترش دهد. متأسفانه دوی خیابانی کمتر در شهرهای مختلف کشور اتفاق می افتد؛ اما این مسابقه به بهترین شکل ممکن و در مسیر بسیار زیبایی از شهر مراغه برگزار شد.
وی، در پاسخ به این سوال که فدراسیون برای برگزاری چنین مسابقاتی چه موضعی دارد، تشریح کرد: در ایران معمولاً اتفاقات به صورت مقطعی می افتد. اگر فدراسیون و دستگاه های مسئول کارها را به صورت مداوم و پیگیر انجام دهند، مطمئن باشید که شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود. خوشبختانه فدراسیون دو و میدانی به جد دنبال حمایت و گسترش این حوزه از ورزش دو و میدانی است.
صیامی، اضافه کرد: فدراسیون اصرار دارد که دوی مراغه به عنوان دوی نیمه ماراتن در تقویم فدراسیون و تقویم دوهای خیابانی قرار بگیرد. انشالله سال آینده تقویم دوهای خیابانی را خارج از تقویم فدراسیون ثبت خواهیم کرد.
برنامه "مجله دو و میدانی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، به تهیه کنندگی عبادالله رضایی و با اجرا جهانگیر چراتی، روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: هانیه پرچلو

مرتبط با این خبر

  • گلایه های رئیس هیأت دو و میدانی شرکت نفت

  • برنامه های حمایتی وزارت ورزش از دو و میدانی