صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

برنامه "مجله دو و میدانی" یکشنبه 8 اسفند، با بیژن شادمهر، مربی و پیشکسوت دو و میدانی و کیهانی، رئیس فدراسیون دو و میدانی گفتگویی انجام داد.

به گزارش رادیو ورزش؛ بیژن شادمهر، مربی و پیشکسوت دو و میدانی، در پاسخ به این پرسش که حمایت وزارت ورزش باید به چه صورت انجام شود که به سود دو و میدانی باشد، عنوان کرد: موضوع حمایت از ورزش های پایه و پر مدال، همچنین تجهیز و تقویت مراکز قهرمانی و استعدادیابی استانها مباحثی است که در چرخه های زمانی مختلف تکرار می شود و با این اتفاق موج خوبی راه می افتد؛ اما به دلیل اینکه برنامه مشخص و ملموسی برای آن طراحی نمی شود به سرانجام نمی رسد.
وی، در ارتباط با برنامه های کوتاه مدتی که وزارت ورزش و جوانان باید در زمینه دو و میدانی پیش بگیرد، گفت: وزارتخانه با توجه به اینکه باید چندین فدراسیون را اداره کند با مشکلات زیادی روبرو است. آن چه که اکنون برای وزارت ورزش حساسیت بیشتری دارد، ورزشهایی نظیر فوتبال، کشتی و والیبال است و دیگر رشته ها در رده دوم توجه هستند که این امری طبیعی است. به نظر من در وضعیت فعلی راهکار این است که وضع موجود را به دقت شناسایی کنیم و ببینیم که اکنون دو و میدانی ما در کجاست و چه امکاناتی دارد.
شادمهر تصریح کرد: فدراسیون دو و میدانی یک دستگاه زمان سنجی خودکار دارد که ناقص است. برای دو و میدانی یک کشور خوب نیست که تنها یک دستگاه داشته باشد و هر جا که می خواهد مسابقه دهد آن را با خود جا به جا کند. لازم است امکانات تمرین و مسابقه زیاد شود که بخشی از این موضوع به وزارت ورزش مربوط می شود.
کیهانی، رئیس فدراسیون دو و میدانی، در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت ورزش برنامه هایی را برای حمایت از دو و میدانی ارائه کرده است، اظهار داشت: خوشبختانه این موضوع در مقطعی که دکتر سلطانی فر در وزارت ورزش و جوانان مسئولیت گرفتند، به وضوح دیده شده است. در جلسات متعددی که بنده در خدمت وی و معاونین محترم وزارتخانه بودم به اهمیت ورزشهای پایه و پرمدال، به خصوص ورزش دو و میدانی همیشه تأکید شده است؛ منتهی آنچه که به عنوان استراتژی یا تصمیمات کلان وزارتخانه درباره ورزشهای پایه و پرمدال مدنظر است، بایستی عملیاتی شود تا ما بتوانیم تحولی را در ورزشهای مذکور داشته باشیم.
وی، خاطرنشان کرد: دکتر سلطانی فر در چندین موضوع حمایت خود را از ورزشهای پایه، پرمدال و دو و میدانی اعلام کرده است که آخرین آن موضوع بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی بود.
برنامه مجله دو و میدانی با اجرای جهانگیر چراتی، یکشنبه های هر هفته از ساعت 9:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • آسان پرداخت، قهرمان دو و میدانی باشگاه های کشور

  • بررسی نقاط ضعف مسابقات دو و میدانی باشگاهی

  • رضا قاسمی: به دنبال خوشرنگ ترین مدال آسیایی هستم

  • نقش کیهانی در کسب میزبانی رقابتهای داخل سالن 2018

  • رقابت 9 دو و میدانی کار ایران در بازیهای داخل سالن آسیا

  • پایان رقابتهای دو و میدانی نونهالان کشور در کرمان

  • افول رفتار منصفانه در ورزش دو و میدانی

  • حصیبی: نباید توقعات را از دو و میدانی کشور بالا ببریم

  • اختلاف فاحش لیگ دو و میدانی ایران با دنیا

  • ارزیابی عملکرد دو و میدانی ایران در رقابتهای قهرمانی جهان