صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

برنامه "مجله دو و میدانی" یکشنبه 2 دی، علاوه بر پیگیری اخباری از دو و میدانی، با عباس فتحی، رئیس کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون دو و میدانی و رئیس انجمن دو و میدانی آموزشگاه ها، در خصوص مسابقات دوی صحرانوردی مریوان گفتگویی انجام داد.


به گزارش رادیو ورزش؛ روز جمعه رقابتهادی دوی صحرانوردی قهرمانی دختران ایران در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در حاشیه دریاچه زیوار برگزار شد که در پایان این مسابقات تیم های خراسان رضوی و تهران در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به مقام قهرمانی رسیدند.
عباس فتحی، رئیس کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون دو و میدانی و رئیس انجمن دو و میدانی آموزشگاه ها، در ارتباط با نحوه میزبانی مریوان از رقابتهای دوی صحرانوردی و مسیر مسابقه اظهار داشت: برای چندمین سال پیاپی است که استان کردستان و شهر زیبای مریوان میزبان مسابقات دوی صحرانوردی کشور به خصوص در بخش بانوان در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان است.
وی، تصریح کرد: شرایط جوی به گونه ای بود که حتی شب مسابقه بین مسیر در برف ماندیم؛ اما این مسائل جزء ماهیت دوی صحرانوردی و استقامت در صحرا است. ما 2 مسیر را انتخاب کرده بودیم. یک مسیر دارای چمن کاملاً طبیعی و در لبه های 2 هزار متر است که هر سال مسابقات در این مسیر برگزار می شود. در فاصله 2 کیلومتری از آن مسیر دیگری هم تعیین شده بود که اگر نتوانستیم در این مسیر مسابقات را برگزار کنیم، مسیر جایگزین را در نظر بگیریم.
در مسیری که هر سال رقابتها برگزار می شد، بارندگی آنقدر زیاد بود که مسابقه از حالت استاندارد خارج می شد؛ لذا مسیر جدیدی که از قبل تعیین کرده بودیم را به ورزشکاران اعلام کردیم و مسابقه در همان شرایط برگزار شد. خوشبختانه به زعم ورزشکاران رقابتهای قابل قبول و زیبایی بود.
فتحی، در تشریح برنامه های انجمن دو و میدانی آموزشگاه ها گفت: ما از مسابقات شروع کردیم و سعی مان بر این بود که به رقابتها و شرایط برگزاری اعتبار دهیم. این دوره برای اولین بار با حمایت کیهانی و بابویی تمام تجهیزات لیگ های معتبر دو و میدانی را برای مسابقات آموزشگاه های کشور در شهر کرد بردیم. خوشبختانه رضایتمندی بسیار بالایی راجع به نحوه برگزاری رقابتها وجود داشت.
انشالله سال آینده این اقدام را تکمیل تر خواهیم کرد و حتی متراژهای الکترونیکی هم به مسابقات می بریم تا رقابتهای دانش آموزان به مسابقاتی معتبر تبدیل شود. این یکی از هدف های کوتاه مدت ما است.
وی، افزود: از دیگر برنامه های ما این است که بتوانیم در مسابقات دو و میدانی آموزشگاه های کشور، منهای کیفیت بخشی، دانش آموزانی را برای اهداف آتی فدراسیون درنظر بگیریم و این شیب از سمت فدراسیون دو و میدانی به فدراسیون دانش آموزی نباشد. سال های قبل در مسابقاتی که در شهرستان ها در بخش دانش آموزی برگزار می شد، آنقدر تردد ورزشکار وجود داشت که ماده 100 متر را چند دسته می کردیم و این اتفاق به دو و میدانی ما کمک می کرد. متأسفانه با توجه به اینکه تعدد مواد زیاد و نگاه ها متفاوت شده است، اکنون این قضیه کمرنگ است.
فتحی در خاتمه گفت: در صحبتی که با دکتر بابویی داشتیم، تصمیم گرفتیم از سال آینده به طور مرتب در همه رده های سنی دوی صحرانوردی را داشته باشیم و مسابقاتمان را به صورت کامل برگزار می کنیم؛ حتی درنظر داریم مسابقات برترین های دانش آموزان را نیز برپا کنیم.
برنامه "مجله دو و میدانی" کاری از گروه مسابقات ورزشی، با اجرای چراتی، روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • ماجرای ادامه همکاری ربانی با سپیده توکلی

  • دستاوردهای میزبانی مسابقات دوی صحرانوردی قهرمانی کشور برای گرمسار

  • دلایل تمایل کم باشگاه ها به حضور در دو و میدانی

  • اقدامات فدراسیون ورزش دانش آموزی برای کشف و پرورش استعدادهای دو و میدانی

  • بررسی وضعیت ورزش همگانی در کشور و فاصله آن با وضع مطلوب

  • پاییز، فصل استراحت فعال ورزشکاران دو و میدانی

  • اردوهای متمرکز را با حضور مربیان تخصصی و شخصی ورزشکاران

  • تفاوت های یک مربی و ورزشکار دو و میدانی

  • حمایت ها و ابزارهای مورد نیاز مربیان دو و میدانی داخلی

  • نتایج نمایندگان دو و میدانی ایران در المپیک نوجوانان