جهان ورزش (دو و میدانی) یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

مبینی: 15 تا 17 میلیارد هزینه برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تهران است

سرپرست فدراسیون دوومیدانی گفت: با توجه به هزینه 15 تا 17 میلیاردی برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در تهران، 7 روز زمان داریم كه اعلام كنیم شرایط برگزاری مسابقات را داریم یا خیر.

1402/09/12
13:07

مهدی مبینی، سرپرست جدید فدراسیون دوومیدانی در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش بیان كرد: عضو كوچك خانواده دوومیدانی هستم. باتوجه به اینكه برنامه‌های یك سرپرست یك دوره كوتاه است و در زمان كوتاه باتوجه به اینكه دوومیدانی ورزش مادر است و ورزش اول المپیك است، با رفاه و همدلی هدف برقراری آرامش در این ورزش مهم كه یك كار عشقی است را دارم.

وی در مورد برنامه‌های فدراسیون گفت: در هفته پیش‌رو مسابقات صحرانوردی كشور در سه رده سنی در رشت برگزار خواهد شد. اوایل دی‌ماه اولین انتخابی تیم ملی داخل سالن را داریم و همچنین در اوایل بهمن‌ماه یك انتخابی تیم ملی دیگر را داریم. 17،18 بهمن‌ماه باید به استقبال مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تهران برویم. بعد از آن مسابقات ماراتن آسیا در هنگ كنگ را داریم كه یك تیم را اعزام خواهیم كرد. از طرفی هم انتخابات را داریم كه باید در فضایی آرام و بی حاشیه برگزار شود.

مبینی در مورد برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تهران اظهار كرد: مجوز برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی تهران در زمان آقای داوری گرفته شده است ولی ما در بحث زیرساختی، پیست و تجهیزات و امكانات بسیار ضعیف هستیم. 15 تا 17 میلیارد تومان هزینه برگزاری مسابقات آسیا است. كه ما باید اول منابع مالی آن را تامین كنیم و اگر تامین نشود برگزاری مسابقات به صلاح نیست و ما نباید اعتبار مملكت را زیر سوال ببریم.

وی افزود: بیش از 25 كشور در این مسابقات شركت می‌كنند و به ما 7 روز زمان دادند كه اعلام كنیم شرایط برگزاری مسابقات در تهران را داریم یا خیر. البته بنده با نیت برگزاری این مسابقات پیگیر این موضوع هستم.

سرپرست جدید فدراسیون دوومیدانی در آخر گفت: ما مسابقات كسب سهمیه المپیك را داریم كه برای ما خیلی مهم است و باید برای 6 ورزشكار كه شانس كسب سمیه المپیك را دارند، برنامه داشته باشیم كه بتوانیم حداكثر سهمیه المپیك را بگیریم. مدال المپیك تكرار شود و حدادی های دیگری روی سكو داشته باشیم.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)