جهان ورزش (دو و میدانی) یك شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (دو و ميداني)

رجبی: نباید ورزشگاه‌ها، چندمنظوره ساخته شوند

مدیركل ورزش و جوانان استان مازندران گفت: با ورزشگاه‌های چند منظوره بسیاری از فرصت‌ها و استعدادها از بین می‌روند.

1402/08/28
13:33

علی رجبی، مدیر كل ورزش و جوانان استان مازندران در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش دوومیدانی بیان كرد: در حوزه دومیدانی با توجه به جایگاه دوومیدانی كه مادر همه ورزش‌هاست، باید بیشتر كار شود. تقویت دوومیدانی باعث تقویت دیگر ورزش‌هاست، ولی متاسفانه در این حوزه به علت‌های مختلف نه تنها كاری صورت نگرفته بلكه داشته‌های كه بوده از بین رفته است.

رجبی در مورد پیست‌های دومیدانی استان مازندران گفت: اعتبار برای پیست قائمشهر به طول 200 متر در نظر گرفته شده است و منتظریم كه استادیوم قائمشهر درست شود. یك پیست زیر جایگاه هم در حال آماده سازی است. یكی از پیست‌هایی كه برای كل كشور مناسب است پیست سوادكوه است كه اقدامات اولیه برای راه اندازی آن صورت گرفته است.

مدیركل ورزش و جوانان استان مازندران گفت: در این سال‌ها نه تنها پیست اضافه نكردیم بلكه از دست هم دادیم. پیست‌های نیمه مرغوب داریم كه نگاهی به آنها هم داریم. پیست‌های آمل، بابلسر، نور كه نیاز به ترمیم دارند باید آماده شوند.

رجبی افزود: ما علاوه بر دوومیدانی برای بچه‌های پرتاب هم مشكلاتی داریم. با توجه به اینكه زمین‌ها به صورت چمن مصنوعی درآمدند و ورزشكاران پرتاب نمی‌توانند در این چمن‌ها تمرین كنند، ما باید برای آنها زمین‌های دیگری در نظر بگیریم.

وی ادامه داد زمین‌های چمن قائمشهر، شهدای ساری و متقی ساری كه از بین آنها زمین چمن متقی ساری كه از چمن آن استفاده نمی‌شود در اختیار دوومیدانی است. زمین چمن وطنی قائمشهر در اختیار هیئت فوتبال است و با توجه به اینكه هزینه زیادی برای چمن این زمین و نگهداری آن شده است ورزشكاران پرتاب نمی‌توانند در این زمین تمرین كنند.

رجبی گفت: در قانون دیده نشده كه وقتی مكانی به جایی داده می‌شود اجزای مختلف آن را به جاهای دیگر هم بدهیم. وقتی زمین چمن در اختیار هیئت فوتبال است نمی‌شود همزمان دو میدانی و فوتبال در آنجا تمرین كنند و به همین دلیل بسیاری از فرصت‌ها و استعدادها را از دست دادیم. در همه حوزه‌ها این مشكلات وجود دارد وقتی استخرها را اجاره می‌دهیم، شناگر قهرمان چقدر باید هزینه بدهد تا در آن استخر تمرین كند.این موضوعات باید در قراردادها دیده شود.

مدیر كل ورزش و جوانان استان مازندران گفت: ما نباید استادیوم‌ها را چند منظوره بسازیم كه ورزشكاران رشته‌های مختلف با هم تداخل نداشته باشند.باید در سه نقطه از مازندران سه زمین را در نظر بگیریم كه مخصوص پرتاب باشد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران (دو و میدانی)