جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

یزدانی: آمادگی نسبی و خوبی را برای دیدار دوستانه با آمریكا داریم/ بعد از بازی با تیلور فشار روانی‌ام كمتر شد و كار نیمه تمام را تمام كردم

حسن یزدانی قهرمان و مدال‌آور كشتی كشورمان در گفتگویی با «رادیو ورزش» گفت: احتمال رفتن یك تیم برای دیدار دوستانه با آمریكا وجود دارد ولی آمادگی كشتی‌گیران در حد مسابقات جهانی نیست.

1400/11/05
13:09

به گزارش رادیو ورزش؛ حسن یزدانی قهرمان و مدال‌آور كشتی كشورمان در گفتگویی با برنامه جهان ورزش (كشتی) درباره شرایط كنونی خود اظهار داشت: در حال حاضر در داخل اردوها تمرین كرده و برای مسابقات دوستانه با آمریكا كه در 23 بهمن ماه برگزار می‌شود در حال آماده سازی هستیم. احتمال رفتن یك تیم به آنجا وجود دارد. نسبتا از آمادگی خوبی برخوردار هستیم اما این آمادگی در حد مسابقات جهانی و المپیك نبوده چرا كه مسابقات دوستانه و تك كشتی است. امیدوارم كه اتفاق خاصی رخ ندهد و ورزشكاران بتوانند كشتی خوبی را به نمایش بگذارند.

یزدانی در پاسخ به این سوال كه در سال 2022 در چه مسابقاتی شركت می‌كند، عنوان كرد: در ابتدا هدف من مسابقات جهانی است. با توجه به شرایط بدنی خود، در صورت ایده‌آل بودن و تشخیص مربیان اگر بتوانم به تیم ملی كمك كنم حتما در كنار آنان خواهم بود. مسابقات جهانی به دلیل زودتر برگزار شدن آن بهتر است. در سنگین وزن‌ها به نسبت سبك وزن‌ها، حریفان عقب تر بوده و كشتی‌گیران كشورمان نسبت به سایر رقبا در آسیا بهتر هستند. ولی نظرات كادر فنی در این خصوص حائز اهمیت است.

قهرمان كشتی كشور از فشار روانی خود بعد از پیروزی برابر تیلور گفت: فشار روانی قطعا كمتر شده و توانستم یك كار نیمه تمام را به لطف خدا و دعای مردم تمام كنم. خیلی از هواداران و علاقه‌مندان این رشته به دنبال این بودند كه این كشتی‌گیر آمریكایی را شكست دهم. من توانستم نیمی از انتظارات را جبران نمایم. امیدوارم در مسابقات آتی دل میلیون‌ها ایرانی را شاد كنیم.

او با اشاره به شرایط بدنی خوب خود در خصوص ادامه دادن این مسیر خاطرنشان كرد: امیدوارم از لحاظ روحی و روانی برای مسابقات آمادگی لازم را داشته باشیم. من هدفم تا المپیك 2024 هست. تا زمانی كه بتوانم كمكی به تیم ملی كنم، در این بازه زمانی از هیچ چیزی دریغ نخواهم كرد. در این سال‌ها تمام تلاشم بر این بود تا پله به پله قدم بگذارم. اگر تا بعد از سال 2024 هم بدنم پاسخگو باشد و بتوانم كشتی بگیرم قطعا این كار را انجام می دهم. هر سال به صورت شخصی یك هدف جهانی و یا آسیایی را برای خود در نظر می گیرم. یك ارزشیابی هم برای المپیك 2024 انجام دادم تا یك مدال خوشرنگ به مردم كشور هدیه دهم.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)