جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

اكبرنژاد: تا چند روز آینده 2 اردوی 12 روزه را برگزار خواهیم كرد/ محدودیت زمانی مانع محك زدن كشتی‌گیران در میادین مختلف شد

سرمربی تیم ملی كشتی آزاد امید كشور گفت: نفرات دعوت شده برای رقابت‌های جهانی صربستان از قابلیت های خوبی برخوردار و شانس بالایی را دارند.

1400/07/03
12:46

به گزارش رادیو ورزش؛ تقی اكبرنژاد سرمربی تیم ملی كشتی آزاد امید كشور در ارتباطی زنده با برنامه جهان ورزش (كشتی) كاری از گروه مسابقات درباره رقابت‌های جهانی صربستان اظهار داشت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار بود در تاریخ 20 مرداد مسابقات سراسری برگزار و افراد شاخص را به اردو دعوت كنیم. اما متاسفانه محدودیت‌ها و شرایط كرونایی این اجازه را به ما نداد. در تاریخ 2 مهر ماه مسابقات را با تعداد 50 نفر از 10 استان و با حضور كشتی گیران جام جهان پهلوان تختی، جوانان و چهره‌های شاخص برگزار كردیم. مسابقات خوبی بود و تیم مورد نظر انتخاب شد. از 6 روز آینده هم در 2 اردوی 12 روزه تا اعزام مسابقات شركت خواهیم كرد.

اكبرنژاد از نحوه برگزاری مسابقات انتخابی گفت: ما اگر زمان زیادی تا برگزاری مسابقات داشتیم، كشتی گیران را در میادین مختلف بررسی می‌كردیم. ولی با توجه به مدت زمان 36 روزه، برگزاری 2 اردوی 12 روزه، ریكاوری و استراحت، امكان محك زدن بیشتر كشتی گیران از ما سلب شد. كشتی گیرانی كه در طول مسابقات شركت كردند همه از افراد شناخته شده هستند. سایر افراد هم جزء ستاره های كشتی ما در مسابقات گذشته بودند. من فكر می‌كنم نفرات دعوت شده از قابلیت های خوبی برخوردار و شانس بالایی را دارند.

سرمربی تیم ملی كشتی آزاد امید كشور با اشاره به امكان حضور تعدادی از كشتی‌گیران بعد از مسابقات جهانی نروژ در تركیب تیم امید عنوان كرد: در ابتدا قصدمان این بود كه پس از بازگشت كشتی‌گیران در وزن هایی كه خلا داریم از این نفرات استفاده كنیم‌. بعد از جلسات متعدد به این نتیجه رسیدیم كه به آنان استراحت داده و پشتوانه های این جوانان را قوی تر كنیم. فعلا با همین نفرات به مسابقات خواهیم رفت. امیدوارم كه نتایج خوبی را رقم بزنیم.

گفتنی است رقابت‌های كشتی امید (زیر 23 سال) قهرمانی جهان روزهای 10 تا 16 آبان ماه در شهر بلگراد صربستان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)