جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

محسن كاوه: پشتوانه سازی جوانان از برنامه های مهم فدراسیون كشتی است

سرمربی تیم ملی كشتی آزاد جوانان گفت: كشتی گیران جوان ما در مسابقات جهانی روسیه خیلی خوب مبارزه كردند و ما با برنامه ریزی حقیقی و حمایت می توانیم به آینده آنان امیدوار باشیم.

1400/05/30
16:51

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن كاوه سرمربی تیم ملی كشتی آزاد جوانان در گفت و گوی تلفنی با برنامه جهان ورزش (كشتی) از گروه مسابقات این شبكه درباره مسابقات جهانی روسیه گفت: برای مسابقات جوانان، بچه ها را حدود 10 ماه در نظر داشتیم. نظر رئیس فدراسیون بر این است كه ما باید به سمت پشتوانه سازی برویم كه این اتفاق در حال رخ دادن است. مسابقات اوكراین، جام تختی و اردوهایی كه برای بزرگسالان داشتیم این جوانان را انتخاب كردیم. مسابقات خوب بود. آمریكا، روسیه، تركیه، آذربایجان و گرجستان با تمام موجودیت خود آمدند و بچه های ما هم خیلی خوب كشتی گرفتند. من تمام سعی خود را كردم تا این موضوع را به آنان القا كنم كه مسابقات جوانان سخت نیست و شروعی برای آینده است. ارتباط خود را از لحاظ روحی، روانی و عاطفی با آنان بیشتر كردیم چرا كه آن ها آینده كشتی كشور هستند.
وی از كشتی روسیه و قیاس ان با كشتی ایران افزود: روس ها حتی تیم بزرگسالان آن ها در اوزان مختلف یك نیمه خوب و یك نیمه ضعیفی دارند. در اوزان نیمه روس ها دچار ضعف هستند. خیلی از كشتی ها را نزدیك باختند. ما در كشتی با روس ها از 4 كشتی یكی از آن ها را بیشتر نباختیم و رقابت ها بسیار نزدیك بود. ما نمی خواهیم بچه ها را مصادره كنیم این بچه ها در باشگاه ها و شهرهایشان تمرین كردند ولی دوره 6 ماهه خوبی را در كنار آنان سپری كردیم و آمار خوبی داشتیم. در اوزان پایین ما در این یكی دو سال گذشته با هند مشكل داشتیم ولی در این مسابقات توانستیم هندی ها را به راحتی ببریم. بچه ها از لحاظ آماری در این رقابت ها خیلی خوب بودند.
سرمربی تیم ملی كشتی آزاد جوانان با اشاره به روند پشتوانه سازی تصریح كرد: كشتی یك ورزش انفرادی است و در درجه اول بحث پشتوانه بسیار مهم است. اگر این جوانان را حمایت كرده و برای آینده آنان برنامه ریزی كنیم می شود ان ها را به تیم بزرگسالان تزریق كرد. فقط بحث كشتی گیری نیست برای مثال یك كشتی گیر كه از قزاقستان سوم شد وقتی به كشورش بازگشت از طرف دولت با جوایز خوبی مواجه شد و این انگیزه برای جوانان دیگر می شود. ما جوانان خوبی داریم در ابتدا حمایت كنیم و بعد برنامه ریزی حقیقی برای آنان داشته باشیم. در این مسابقات كشتی گیر وزن كم كن نداشتیم. در گذشته قهرمان می شدیم ولی دیگر از جوانان به بعد قطع می شدند. امروز می بینم رحمان عموزاد از بعد از انتخابی تیم ملی كه از 57 كیلو نتوانست موفق شود بلافاصله به 61 كیلو آمد و در انتخابی جوانان ما رحمان سوم شد. ولی در وزن جدید آمد و كار كرد. نباید این بچه ها در جوانان قطع شوند. صحبت و برنامه فدراسیون این است كه بتوانیم با پشتیبانی و برنامه ریزی خوب از آنان حمایت كنیم. حداقل 3 الی 4 نفر از آنان عضو تیم ملی می شوند و امیدوارم بتوانیم بیشتر از این آن ها را به تیم بزرگسالان تزریق كنیم البته نه فقط این ها، از جوانان شایسته دیگری كه پتانسیل آن را دارند هم استفاده خواهیم كرد. به طور كلی برنامه جدی فدراسیون بها دادن به این جوان ها است.
محسن كاوه درباره انتصاب پژمان درستكار عنوان كرد: به عنوان مدیر تیم های ملی زمانی كه با اقای دبیر و سوریان صحبت می كنیم اختلاف نظراتی داریم اما وقتی كه تصمیماتی گرفته می شود از آن دفاع می كنیم. همان طور كه كشتی باید در حال پوست اندازی باشد، مربیان هم باید همین گونه باشند. خیلی صحبت ها انجام شد در این خصوص كه چه كسی این انتصاب را بگیرد. او هم جوان بسیار خوبی است و چندین سال هم هست مربیگری می كند. در این كار نا آشنا نیست. ما هم باید او را كمك كنیم چرا كه یك بدنه جوان مربیگری هستند.
كاوه در پاسخ به این سوال كه این جا به جایی های سرمربی چه میزان در كشتی گیران ما تاثیر می گذارد؟ گفت: در بحث مربیگری و جایگاه آنان و این كه امنیت شغلی و كاری را در آینده داشته باشند بحث های متعددی داشتیم. در صورت نتیجه گرفتن و نگرفتن هم زود به تغییرات دست می زدیم. در دنیای مجازی هم كه مزاجی شده و خیلی ها به سمت مخالف بودن می روند و نقد منصفانه ندارند. این بچه هایی كه آمدند می شود به آن ها اعتماد كرد و از آنان حمایت كرد.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)