جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

سرمربی تیم ملی كشتی آزاد: امیرمحمد یزدانی دیگر كشتی گیر 65 كیلویی نیست/ مسابقات انتخابی با ارفاق وزن برگزار شد

غلامرضا محمدی گفت: یزدانی از سرمایه های كشتی است و قطعا آنچه وظیفه من و كادر فنی است را در قبال او انجام خواهیم داد

1400/03/08
11:27

به گزارش رادیو ورزش؛ غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی كشتی آزاد دقایقی را به صورت زنده با برنامه " ورزش ایران " صحبت و به گفت و گو پرداخت.
غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی كشتی آزاد درباره انتخاب كشتی گیران گفت: ما قبل از مسابقات گزینشی در سه وزن 65، 74 و 97 كیلوگرم سهمیه نداشتیم و باید برنامه ریزی مختلفی را ارائه می كردیم نسبت به وزن های 57، 86 و سنگین وزن ما كه در مسابقات قزاقستان صاحب سهمیه شده بودیم و بر همین مبنا برنامه های متفاوتی را در دستور كار خود قرار دادیم. البته بعد از انتخابی كه در فواصل لیگ بین مسابقات دور رفت و برگشت در سال گذشته برگزار كردیم، كار ما شروع و انتخابی ما برای مسابقات جهانی صروستان برپا كه متاسفانه لغو و به صورت جام جهانی برگزار شد و ما فقط رحمان عموزاد را در وزن 57 كیلوگرم در این رقابت ها داشتیم. و مبنای ما همان مسابقات قرار گرفت و قبل از كرونا همه مسابقات را برای دعوت نفرات و انتخاب تیم ملی لحاظ كردیم.
وی ادامه دهد: ما برای حسن یزدانی و  عبدی در سال گذشته دو بار مسابقه انتخابی برگزار كردیم و به نظرم در این مسیر باید حق را به كادر فنی و سرمربی بدهید چرا كه خیلی از كشتی گیران ما مرد میدان های داخلی هستند و شاید در میادین بین المللی نتوانند قابلیت خود را نشان دهند و به همین علت سعی كردیم بعد از كسب سهمیه در سه وزن 74، 97 و سنگین وزن كشتی گیران را به لهستان بفرستیم و با توجه به شرایطی كه در سنگین وزن وجود دارد، امین طاهری به مسابقات ایتالیا برود ولی آسیب دید و برنامه ما عوض شد و حتی برای رفتن به بازی های آسیایی هم كرونا پیش آمد و این موارد از اتفاق های غیرقابل پیش بینی كشتی می باشد ولی ما در نهایت تصمیم گرفتیم كه بازیكنان را مورد محك بیشتری قرار دهیم.
سرمربی تیم ملی كشتی آزاد اظهار كرد: اگر نیاز باشد در لهستان قطعا كشتی را رو در رو برگزار می كنیم و اگر كشتی گیران ما رو در رو كشتی نگیرند و در دو طرف جدول باشند و شرایط به گونه ای باشد كه ما باید تصمیم نهایی را بگیریم، احتمال برگزاری مسابقه رو در رو در لهستان هم وجود دارد و از آنجایی كه زمانی نداریم بعد از این مسابقات شش دلاور عازم بازی های توكیو را به صورت رسمی اعلام خواهیم كرد.
محمدی درباره مسابقه انتخابی روز گذشته همچنین گفت: از قبل به صورت رسمی اعلام كرده بودیم كه اگر در داوری مشكلی به وجود آید، كادر فنی تصمیم می گیرد كه بازی مجدد تكرار شود یا نه. ولی هیچ یك از این اتفاقات رخ نداد و مرتضی غیاثی توانست كشتی را مدیریت و پیروز میدان شود.
غلامرضا محمدی در پایان از وضعیت امیرمحمد یزدانی گفت:
خوشحالم از اینكه نسل جدید و جوانی از جمله امیرمحمد یزدانی، رحمان عموزاد، امیرحسین زارع، محمد نخودی و...  معرفی و اضافه شده كه یزدانی را می توان از سرمایه های كشتی دانست و قطعا آنچه وظیفه من و كادر فنی است را در قبال او انجام خواهیم داد و باید مراقب سرمایه های كشتی خود باشیم. در خصوص وزن كم كردن مسابقات انتخابی به دلیل شرایط وزنی دو كشتی گیر ما كه در مسابقات انتخابی و آسیایی كشتی گرفتند، و قرار بود این دو كشتی گیر را همراه خود نبریم و این مسابقه با دو كیلو ارفاق وزن برگزار شد و از مسابقات گزینشی كه امیرمحمد یزدانی حاضر بود تا هفتم خرداد، حدود 45 روز زمان داشت تا بتواند وزن گیری نماید و یزدانی دیگر كشتی گیر 65 كیلویی نیست و با توجه به فیزیك بدنی او قطعا در وزن های بالاتر یعنی 70 یا 74 او را خواهیم دید.

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)