جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

بنی تمیم: متأسفانه اختلافات در كشور ما ریشه ای است

برنامه "ورزش ایران كشتی" شنبه 17 خرداد در گفتگو با حمید بنی تمیم، دبیر كل شورای كشتی آسیا به موضوع دیپلماسی جدید كشتی روز دنیا اختصاص داشت.

1399/03/17
10:18

به گزارش رادیو ورزش؛‌ حمید بنی تمیم، دبیر كل شورای كشتی آسیا، در ارتباط با موضوع برنامه گفت: حضور افراد باید اثربخش باشد؛ اما برای اثربخش بودن چرخ دنده هایی كه كنار هم قرار می گیرند باید به شكل درست كنار هم باشند تا بتوان این اثربخشی را در كشتی كشور، آسیا و حتی دنیا دید. من اعتقادی به این بده و بستان ها ندارم. قبل از اینكه رسول خادم به عنوان كاندیدا در اتحادیه جهانی و بنده به عنوان یكی از اعضای شورای آسیا شروع به فعالیت كنم، از داشته هایمان شروع كردیم. دوره های مربیگری، دوره های آموزش داوری، اردوهای داخلی و اعزام مربیان شاخص به دیگر كشور ها از جمله اعزام رنگرز به آفریقا اقداماتی بود كه صورت گرفت.
وی، ادامه داد: به اعتقاد بنده همه این موارد لازمه دیپلماسی ورزش است. زمانی حضور می تواند اثرگذار باشد كه تنها منافع كشتی كشور مطرح نباشد و منافع كشتی دنیا را مدنظر قرار داد.
بنی تمیم، تصریح كرد: ما باید برای اعضایی كه در ورزش دنیا صاحب كرسی هستند، از سوی متولیان ورزش برنامه داشته باشیم؛ یعنی حتی اگر اختلافی بین عضو یكی از كمیسیون ها یا اتحادیه های جهانی با فدراسیون به وجود بیاید به راحتی اعضا را از دست ندهیم. صادقانه بگویم، هیچ برنامه ای از سوی وزارت ورزش و كمیته ملی كشور در این خصوص ندیده ام. دریغ از یك جلسه، حتی دریغ از یك جمله كه بخواهند از اعضا حمایتی كنند و فكر نمی كنم این اثرگذار باشد.
وی، در پاسخ به این سوال كه آیا فدراسیون كشتی در این خصوص حمایت لازم را دارد، عنوان كرد: فدراسیون كشتی گام برمی دارد كه هر چه زودتر نفرات را حذف كند؛ حتی 6،7 ماه باقیمانده هم تحمل نمی كند تا طبق ضوابط دوره به پایان برسد.
دبیر كل شورای كشتی آسیا با بیان اینكه وقتی مجامع بین المللی متوجه شوند كه اختلافات بسیار زیاد و ریشه ای است، طبیعتاً به سراغ كشور ما نخواهند آمد، افزود: مطمئناً نفر جایگزین هم نمی تواند به این راحتی آنجا رأی بیاورد و اینطور كار را برای خودمان سخت تر می كنیم.
وی، تصریح كرد: بنی تمیم این آمادگی را دارد كه حداقل با كشورهایی كه در این دوره 3 سال و اندی با آنها دوست شده ایم در جهت حمایت از نفر بعدی رایزنی كند. متأسفانه دریغ از حتی یك حسن نیت از سوی دوستان.
بنی تمیم در پاسخ به این سوال كه چرا وقتی یك رئیس فدراسیون یا یك مسئولی در ورزش كشور عوض می شود، افرادی كه پست های بین المللی دارند را جابجا می كنند، تصریح كرد: به نظرم برای جلوگیری از این اتفاقات باید نهادهای بالادستی مثل وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك حداقل كمیسیونی در دل خود برای حمایت از این افراد داشته باشند. با بی تفاوتی از كنار این قضایا نباید بگذریم.
دبیر كل شورای كشتی آسیا خاطرنشان كرد: ما در وزارت ورزش روابط بین المللی داریم؛ اما تا به الان حتی یكبار هم نشده دعوت شویم كه مشكل و راهكارمان را ارائه دهیم یا حتی آنها به ما راهكار بدهند. به اعتقاد من این خلائی است كه وجود دارد.
وی، در پایان گفت: متأسفانه اختلافات در كشور ما ریشه ای است. مطمئناً این اقدامات با تدبیر انجام نمی شود و از روی حب و بغض است.
برنامه ورزش ایران كشتی، امروز 17 خرداد با اجرای اكبر ارمنده و كارشناسی اطاعاتی و سیف روی آنتن رفت. این برنامه روزهای شنبه از ساعت 9 به مدت 1 ساعت روی آتنن می رود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)