جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

واكنش سازمان لیگ كشتی به انصراف تیم آسانسور و پله برقی

برنامه "ورزش ایران، كشتی" شنبه 18 آبان در گفتگو با عبدالمهدی نصیرزاده، رئیس سازمان لیگ كشتی به موضوع انصراف تیم آسانسور و پله برقی از ادامه لیگ اختصاص داشت.

1398/08/18
13:31

به گزارش رادیو ورزش؛ عبدالمهدی نصیرزاده، رئیس سازمان لیگ كشتی پیرامون علت انصراف تیم آسانسور و پله برقی از ادامه رقابتهای لیگ برتر كشتی گفت: 13 كشتی گیر خارجی در لیگ داریم و كنفدراسیون آسیا به عنوان نماینده اتحادیه جهانی در لیگ ایران به همه آنها مجوز داده است. آسانسور و پله برقی بهران اعتراض داشت كه پنجشنبه كه روز وزن كشی بوده مجوز آنها به ما نشان داده نشده درحالیكه این جز وظایف ما نیست كه مجوز را به تیمها نشان دهیم. بعلاوه گفته اند كه جمال عبادی، كشتی گیر تیم اترك در دو تیم قرارداد دارد. ملاك ما امّا و اگر رسانه ها نیست. ناظر سازمان لیگ و سرپرست مسابقات قبل از مسابقات، لیست كشتی گیرانی كه با تیمها قرارداد دارند را از ما دریافت می كنند.
وی در ادامه افزود: شاید صرف مشكلاتی كه در رسانه ها بیان كرده اند، علت انصراف آنها نبوده و مشكلات دیگری هم داشته اند. همچنین دو شكست پشت سر هم از نظر روحی و روانی آنها را دچار تزلزل كرده باشد.
نصیرزاده تصریح كرد: البته این انتقاد را می پذیرم كه می شود لیگ را منظم تر، با برنامه تر و هماهنگ تر برگزار كرد با توجه به محدودیت زمانی، به محض انتصابم در سازمان لیگ، برنامه ریزی را شروع كردیم و این اشكالات هم قابل پیش بینی است.
نصیرزاده تصریح كرد: البته این انتقاد را می پذیرم كه می شود لیگ را منظم تر، با برنامه تر و هماهنگ تر برگزار كرد با توجه به محدودیت زمانی، به محض انتصابم در سازمان لیگ، برنامه ریزی را شروع كردیم و این اشكالات هم قابل پیش بینی است.
وی درخصوص نامه رئیس سازمان ورزش ارتش در رابطه با ممنوعیت حضور بازیكنان خارجی در تیمهای نظامی و تخلف رعد پدافند ساری از این امر، بیان كرد: طی صحبتی كه با كمال پیامبری، رئیس اداره ورزش نیروهای مسلح داشتیم قرار شد كه كلیه مكاتبات از ستاد كل نیروهای مسلح باشد. نامه امیر جمشید فولادی، رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش به ما امضای پیامبری نیست و فولادی امضا كرده است. بعلاوه نامه ای كه مربوط به سازمان لیگ است چرا در رسانه هاست؟ تاریخ نامه 16 آبان و مسابقه 17 آبان بود. ما قبلتر باید در جریان قرار می گرفتیم. به تیم رعد ستارگان ساری نامه زدیم كه اگر پیامبری نامه بزند كه شما تیم نظامی هستید، حق استفاده از بازیكنان خارجی را ندارید و پذیرفتند. قرار شد مسابقه برگزار شود و ما استعلام بگیریم. اگر تیم نظامی اعلام شدند، نتایج كشتی گیران خارجی را برگردانیم.
وی در پایان اظهار كرد: بین تیم آسانسور و پله برقی و پاس تهران تفاهم نامه ای داخلی صورت گرفته كه در واقع این تیم نظامی است و آسانسور به نوعی اسپانسر تیم پاس شده و فكر می كنم اصلی ترین دلخوری هم اختلاف بین این دو تیم بوده است.
برنامه "ورزش ایران، كشتی"شنبه 18 آبان با اجرای اسكویی پخش شد. این برنامه روزهای شنبه هر هفته، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)