ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

واکنش سازمان لیگ کشتی به انصراف تیم آسانسور و پله برقی

برنامه "ورزش ایران، کشتی" شنبه 18 آبان در گفتگو با عبدالمهدی نصیرزاده، رئیس سازمان لیگ کشتی به موضوع انصراف تیم آسانسور و پله برقی از ادامه لیگ اختصاص داشت.

1398/08/18
13:31

به گزارش رادیو ورزش؛ عبدالمهدی نصیرزاده، رئیس سازمان لیگ کشتی پیرامون علت انصراف تیم آسانسور و پله برقی از ادامه رقابتهای لیگ برتر کشتی گفت: 13 کشتی گیر خارجی در لیگ داریم و کنفدراسیون آسیا به عنوان نماینده اتحادیه جهانی در لیگ ایران به همه آنها مجوز داده است. آسانسور و پله برقی بهران اعتراض داشت که پنجشنبه که روز وزن کشی بوده مجوز آنها به ما نشان داده نشده درحالیکه این جز وظایف ما نیست که مجوز را به تیمها نشان دهیم. بعلاوه گفته اند که جمال عبادی، کشتی گیر تیم اترک در دو تیم قرارداد دارد. ملاک ما امّا و اگر رسانه ها نیست. ناظر سازمان لیگ و سرپرست مسابقات قبل از مسابقات، لیست کشتی گیرانی که با تیمها قرارداد دارند را از ما دریافت می کنند.
وی در ادامه افزود: شاید صرف مشکلاتی که در رسانه ها بیان کرده اند، علت انصراف آنها نبوده و مشکلات دیگری هم داشته اند. همچنین دو شکست پشت سر هم از نظر روحی و روانی آنها را دچار تزلزل کرده باشد.
نصیرزاده تصریح کرد: البته این انتقاد را می پذیرم که می شود لیگ را منظم تر، با برنامه تر و هماهنگ تر برگزار کرد با توجه به محدودیت زمانی، به محض انتصابم در سازمان لیگ، برنامه ریزی را شروع کردیم و این اشکالات هم قابل پیش بینی است.
نصیرزاده تصریح کرد: البته این انتقاد را می پذیرم که می شود لیگ را منظم تر، با برنامه تر و هماهنگ تر برگزار کرد با توجه به محدودیت زمانی، به محض انتصابم در سازمان لیگ، برنامه ریزی را شروع کردیم و این اشکالات هم قابل پیش بینی است.
وی درخصوص نامه رئیس سازمان ورزش ارتش در رابطه با ممنوعیت حضور بازیکنان خارجی در تیمهای نظامی و تخلف رعد پدافند ساری از این امر، بیان کرد: طی صحبتی که با کمال پیامبری، رئیس اداره ورزش نیروهای مسلح داشتیم قرار شد که کلیه مکاتبات از ستاد کل نیروهای مسلح باشد. نامه امیر جمشید فولادی، رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش به ما امضای پیامبری نیست و فولادی امضا کرده است. بعلاوه نامه ای که مربوط به سازمان لیگ است چرا در رسانه هاست؟ تاریخ نامه 16 آبان و مسابقه 17 آبان بود. ما قبلتر باید در جریان قرار می گرفتیم. به تیم رعد ستارگان ساری نامه زدیم که اگر پیامبری نامه بزند که شما تیم نظامی هستید، حق استفاده از بازیکنان خارجی را ندارید و پذیرفتند. قرار شد مسابقه برگزار شود و ما استعلام بگیریم. اگر تیم نظامی اعلام شدند، نتایج کشتی گیران خارجی را برگردانیم.
وی در پایان اظهار کرد: بین تیم آسانسور و پله برقی و پاس تهران تفاهم نامه ای داخلی صورت گرفته که در واقع این تیم نظامی است و آسانسور به نوعی اسپانسر تیم پاس شده و فکر می کنم اصلی ترین دلخوری هم اختلاف بین این دو تیم بوده است.
برنامه "ورزش ایران، کشتی"شنبه 18 آبان با اجرای اسکویی پخش شد. این برنامه روزهای شنبه هر هفته، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)