ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

بررسی عملکرد کشتی فرنگی ایران در رقابتهای جهانی 2019


برنامه "ورزش ایران کشتی" شنبه 30 شهریور، در گفتگو با حسن رنگرز، پیشکسوت کشتی فرنگی و قهرمان جهان، به بررسی عملکرد کشتی فرنگی ایران در رقابتهای جهانی 2019 اختصاص داشت.

1398/06/30
11:02


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ حسن رنگرز، پیشکسوت کشتی فرنگی و قهرمان جهان، در پاسخ به این پرسش که به اعتقاد شما چه کاری باید روی کشتی فرنگی کشور انجام بدهیم تا در المپیک نتیجه مان بهتر از جهانی 2019 قزاقستان باشد، بیان کرد: به اعتقاد من با تغییر و تحولاتی که با حضور دبیر و سوریان در فدراسیون صورت گرفته، دورنمای بسیار روشن و امیدوار کننده ای را شاهد خواهیم بود. قطعاً باید بستر لازم برای حضور امید نوروزی، قاسم رضایی و سایر قهرمانان جهان و المپیک در حوزه فنی فراهم شود تا بتوانند تجارب خود را انتقال بدهند.
وی، در ادامه گفت: تیمی که امسال روانه مسابقات قهرمانی جهان شد، حدود 90 درصد تغییرات داشت؛ حتی علی گرایی برای اولین بار در وزن 77 کیلوگرم به رقابتهای قهرمانی جهان اعزام شد. 8 کشتی گیر ما سابقه حضور در رقابتهای قهرمانی جهانی آن هم با سطح کمی و کیفی موجود که سال قبل المپیک است را نداشتند و این مسئله کار را دوچندان سخت و دشوار کرد.
رنگرز با بیان اینکه متأسفانه نگاه به المپیک در حوزه مدیریت برنامه ریزی ما بسیار بسیار ضعیف است، افزود: مجموعه تغییر و تحولاتی که بنا با شهامت و جسارت فنی اعمال کرد، قطعاً بایستی در سال 2017 صورت می گرفت تا امروز کشتی فرنگی ما صاحب کشتی گیرانی بود که سابقه حضور در رقابتهای جهانی را داشتند.
این قهرمان کشتی، تصریح کرد: اگر کشتی گیران ما تجربه حضور در مسابقات جهانی را داشتند، مطمئن باشید که مفت بازی نمی کردند و به این شکل شرایط کشتی را واگذار نمی کردند. به اعتقاد من ریل فنی که امروز در کشتی فرنگی گذاشته شده، یک اتفاق مبارکی است که باید همه ارکان ورزش کشتی کشورمان حوصله به خرج بدهند. پشتوانه سازی امری زمانبر است.
برنامه ورزش ایران کشتی، با اجرای مسعود اسکویی و کارشناسی دکتر حمید سیفی و عزیز اطاعتی، روزهای شنبه ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)