جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

بررسی عملكرد كشتی فرنگی ایران در رقابتهای جهانی 2019


برنامه "ورزش ایران كشتی" شنبه 30 شهریور، در گفتگو با حسن رنگرز، پیشكسوت كشتی فرنگی و قهرمان جهان، به بررسی عملكرد كشتی فرنگی ایران در رقابتهای جهانی 2019 اختصاص داشت.

1398/06/30
11:02


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ حسن رنگرز، پیشكسوت كشتی فرنگی و قهرمان جهان، در پاسخ به این پرسش كه به اعتقاد شما چه كاری باید روی كشتی فرنگی كشور انجام بدهیم تا در المپیك نتیجه مان بهتر از جهانی 2019 قزاقستان باشد، بیان كرد: به اعتقاد من با تغییر و تحولاتی كه با حضور دبیر و سوریان در فدراسیون صورت گرفته، دورنمای بسیار روشن و امیدوار كننده ای را شاهد خواهیم بود. قطعاً باید بستر لازم برای حضور امید نوروزی، قاسم رضایی و سایر قهرمانان جهان و المپیك در حوزه فنی فراهم شود تا بتوانند تجارب خود را انتقال بدهند.
وی، در ادامه گفت: تیمی كه امسال روانه مسابقات قهرمانی جهان شد، حدود 90 درصد تغییرات داشت؛ حتی علی گرایی برای اولین بار در وزن 77 كیلوگرم به رقابتهای قهرمانی جهان اعزام شد. 8 كشتی گیر ما سابقه حضور در رقابتهای قهرمانی جهانی آن هم با سطح كمی و كیفی موجود كه سال قبل المپیك است را نداشتند و این مسئله كار را دوچندان سخت و دشوار كرد.
رنگرز با بیان اینكه متأسفانه نگاه به المپیك در حوزه مدیریت برنامه ریزی ما بسیار بسیار ضعیف است، افزود: مجموعه تغییر و تحولاتی كه بنا با شهامت و جسارت فنی اعمال كرد، قطعاً بایستی در سال 2017 صورت می گرفت تا امروز كشتی فرنگی ما صاحب كشتی گیرانی بود كه سابقه حضور در رقابتهای جهانی را داشتند.
این قهرمان كشتی، تصریح كرد: اگر كشتی گیران ما تجربه حضور در مسابقات جهانی را داشتند، مطمئن باشید كه مفت بازی نمی كردند و به این شكل شرایط كشتی را واگذار نمی كردند. به اعتقاد من ریل فنی كه امروز در كشتی فرنگی گذاشته شده، یك اتفاق مباركی است كه باید همه اركان ورزش كشتی كشورمان حوصله به خرج بدهند. پشتوانه سازی امری زمانبر است.
برنامه ورزش ایران كشتی، با اجرای مسعود اسكویی و كارشناسی دكتر حمید سیفی و عزیز اطاعتی، روزهای شنبه ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)