جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

بررسی شرایط فنی تیم ایران در رقابتهای جهانی 2019

برنامه "ورزش ایران كشتی" شنبه 23 شهریور، در گفتگو با اسماعیل نژاد، مربی كشتی، به بررسی شرایط تیم ایران در رقابتهای جهانی 2019 پرداخت.

1398/06/23
13:51

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ اسماعیل نژاد، مربی كشتی، در ارزیابی رقابتهای جهانی امسال بیان كرد: با توجه به اینكه سال قبل از المپیك هستیم و رقابتهای جهانی، گزینشی ورود به المپیك است، همه كشورها با تمام قوا می آیند. در این مسابقات نفرات اول تا پنجم مشترك سهمیه می گیرند؛ بنابراین فرصت خوبی برای تمام كشورهاست كه در اولین میدان با تركیب اصلی شان بیایند. این رقابتها صد درصد نسبت به سال بعد از المپیك از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است.

وی، تصریح كرد: كار بسیار دشوار است؛ مخصوصاً برای تیم ایران كه پوست اندازی كرده و 7 چهره جدید و جوان در تركیب تیم حضور دارند؛ البته این نفرات در سطح جوانان جهان دارنده مدال طلا ونقره هستند و از آنها انتظار می رود كه بتوانند جزء 6 نفر اول وزن خودشان باشند. به هر حال باید ببینیم كه حوادث چه چیزی را رقم می زند. گاهی اوقات شرایط آمادگی یك كشتی گیر ممكن است در حدی باشد كه با تجربیات گذشته بتواند موفق شود؛ مثل: سعید عبدولی، امیر قاسمی و..

این مربی، درباره نحوه مربیگری بنا گفت: من به این تیم خیلی امیدوار هستم. بنا كار خود را بلد است و تعداد زیادی را در كادر خود جای داده است. به نظرم بنا از بین مربیان فردی را انتخاب كرده كه حریفان جدید كشتی دنیا را برای كشتی گیران جوان آنالیز كند. آرزو دارم كه كشتی فرنگی كشورمان نتیجه خوبی را كسب كند.

وی با بیان اینكه كشورهای دیگر هم پوست اندازی كرده اند، افزود: شاید این پوست اندازی به اندازه ایران نباشد؛ اما مطمئناً رقابتها خیلی سخت خواهد بود.

اسماعیل نژاد، در پاسخ به این پرسش كه در مواقع سخت یك مربی چطور باید به كشتی گیر خود كمك كند تا وی بتواند پتانسیل واقعی خود را به نمایش بگذارد، عنوان كرد: قبل از اعزام و شب قبل از مسابقه باید كشتی گیران را از نظر روحی و روانی آماده كرد و شرایط خودشان و حریفانشان را برای آنها توضیح داد. فقط با گفتن جملاتی مانند تو می توانی، نمی توان او را یاری داد؛ بلكه باید كشتی های حریفان را بررسی كرد؛ نسبت به حریف به آنها شناخت داد و توانایی هایشان را به رخشان كشید. كادر مربیان باید برای كشتی گیران جای بیاندازند كه ما جامعه كشتی از شما انتظار داریم كشتی های خوبی و در شأن خودتان بگیرید و تنها به كسب مدال فكر نكنید. مهمترین اصل این است كه فشار را از روی ورزشكار كم كنیم و تنها توقع مدال نداشته باشیم.

برنامه ورزش ایران كشتی، با اجرای اسكویی و كارشناسی دكتر سیفی و اطاعتی، روزهای شنبه ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.


دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)