ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

نقاط ضعف کشتی کشور در رده های پایه

برنامه "ورزش ایران کشتی" شنبه 2 شهریور، با حضور عزیز اطاعتی، کارشناس کشتی و گفتگو با عامل، گزارشگر کشتی، به بررسی مشکلات کشتی کشور اختصاص داشت.

1398/06/02
15:26

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ عامل، گزارشگر کشتی، به بررسی ضعف های کشتی کشور در رده های پایه پرداخت و گفت: به اعتقاد من برگزاری مسابقه در رده خردسالان و نونهالان اشتباه است؛ حتی در رده نوجوانان هم نباید فشار زیادی بیاوریم و کشتی گیر نباید وزنه سنگینی را بلند کند. تمرینات باید یک مقدار حساب شده باشد.
وقتی بحث مسابقات پیش می آید، پدران فکر می کنند مسابقات استانی، رقابتهای المپیک است. بعضی خردسالان و نونهالان وزن کم می کنند؛ فشارهای سنگین می آورند و برخی مکمل مصرف می کنند. این کشتی گیر وقتی به رده جوانان می رسد، یک مدال برنز هم که می گیرد، از نظر روحی و روانی دیگر خسته می شود و انگیزه هایش را از دست می دهد.
وی، عنوان کرد: بحث دیگری که پیش می آید، ما در دوره انتقال از رده جوانان به بزرگسالان باید یک سری برنامه ریزیهای بسیار دقیقی داشته باشیم که متأسفانه تا به این لحظه نداشته ایم. نه کمیته ای داشتیم، نه شورایی داشتیم و نه کسی که بررسی کند. به طور مثال گلیج در سال 2015 قهرمان جوانان دنیا و سال 2017 قهرمان امیدهای جهان شده است؛ اما نه به اردو دعوتش می کنند و نه گذاشتند انتخابی کشتی بگیرد. در دوران انتقال است که اگر کشتی گیر ضعفی هم دارد باید برطرف شود. اگر بحث معیشتی، مشکلات روانی و بدنی وجود دارد، باید بررسی شود. متأسفانه به این مسئله اصلاً توجهی نشده است.
اطاعتی نیز به دیگر ضعف های کشتی کشور اشاره کرد و گفت: ما در ساختار آموزشی و انتقال مشکل داریم. در انتقال مربیان هم مشکل داریم. ما دارای مربیان با سبک و کلاس نیستیم. دارای مربیانی نیستیم که کلاس کشتی گیران ما را از جوانان به بزرگسالان ارتقا بدهند و این مشکل بزرگ ماست.
وی، ادامه داد: ما شعار می دهیم؛ اما وقتی سر کار می آییم، 4 سالمان تمام می شود، باز نفر بعدی می آید و می گوید ما در آموزش ایراد داریم، کمیته فنی نداریم و شورای فنی مان مشکل دارد. نمی دانم این مسائل چه زمانی باید حل شود.
برنامه ورزش ایران کشتی، با اجرای پیرایرانی و کارشناسی سیفی، روزهای شنبه ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)