جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

ارزیابی نقاط ضعف كارگروه فنی ویژه كشتی

برنامه "ورزش ایران كشتی" شنبه 26 مرداد، با حضور عزیز اطاعتی، كارشناس كشتی، ارزیابی نقاط ضعف كارگروه فنی ویژه كشتی اختصاص داشت.

1398/05/30
08:48

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ عزیز اطاعتی، كارشناس كشتی، در ارتباط با تشكیل كارگروه فنی كشتی كشور اظهار داشت: فدراسیون جدید صورت مسئله را خوب تشخیص داده است. این جریان از زمان مرحوم استاد حمیدی كه اولین انستیتو كشتی شكل گرفت، مطرح بوده است. هدف از تشكیل كارگروه این بود كه ببینیم مسائل فنی را در سیستم آموزش كشور چطور باید انجام داد. پس از دوره استاد حمیدی، در زمان مرحوم رفوگر هم این موضوع مطرح و جلسات خوبی تشكیل شد. در زمان خادم و اكنون هم در زمان دبیر این مسئله مطرح شده است.
بنابراین صورت مسئله یك صورت مسئله جا افتاده است؛ اما نگاه ها فرق می كند. معمولاً در ابتدا مطرح می شود؛ یك جلسه ای برگزار می شود و دیگر به فراموشی سپرده می شود.
اطاعتی، ادامه داد: ما باید بدانیم هدفمان از برگزاری كارگروه چیست. با این كارگروه می خواهیم سیستم آموزش زیربنایی فنی كشور را متحول كنیم؛ اما با یك جلسه یك ساعته این اتفاق می افتد؟! اتحادیه جهانی كشتی حدود 120 سال است تشكیل شده و حدود 4 سال اخیر به این نتیجه رسیده اند كه یك سیستم آموزشی متشكل را ایجاد كنند. اكنون اتحادیه جهانی كشتی با همكاری كمیسیون فنی و كمیته مربیان، برنامه ای را برای آموزش مربیان تدوین كرده است كه دارای 4 سطح است.
وی، تصریح كرد: اگر قرار است با هدف متحول كردن سیستم آموزشی، یك كارگروه فنی در سیستم آموزش ایجاد كنیم، حداقل باید ببینیم اتحادیه جهانی چه كاری انجام می دهد و در ضمن از همه افرادی كه صاحبنظر و دارای پتانسیل در سطح بین المللی هستند، استفاده كنیم. اكنون ما دكتر میرزایی را داریم كه عضو كمیسیون تكنیكال فدراسیون جهانی است و در سال حدود 12 كشور برای تدریس دعوت می شود. حسن رنگرز 2 سال متوالی فنی ترین كشتی گیر فرنگی دنیا شده و در حال حاضر عضو كمیسیون مربیان است. اكبر دودانگه عضو كمیسیون فنی است كه یكی از مهمترین كمیسیون های اتحادیه جهانی به شمار می رود و تمام تصمیمات در ارتباط با آموزش ها و تغییر قوانین در آن كمیسیون انجام می شود. حمید بنی تمیم دبیر اجرایی كنفدراسیون كشتی آسیا است. از طریق اتحادیه جهانی كشتی تمام كنفدراسیون ها باید در مسائل آموزشی فعال باشند و حمید بنی تمیم مسئول گسترش این آموزش است. متأسفانه هیچ كدام از این نفرات در كارگروه فنی ما نیستند.
اطاعتی، در پایان افزود: اگر هدفمان این است كه تحولی در صورت مسئله انجام بدهیم و یك كار اساسی صورت بگیرد، باید از تمام سرمایه هایمان در سطح جهانی استفاده كنیم.
برنامه ورزش ایران كشتی، با اجرای پیرایرانی و كارشناسی دكتر سیفی، روزهای شنبه، ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)