جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

رنگرز: اعزام به تورنمنت های بین المللی باید هدفمند باشد

برنامه "ورزش ایران كشتی" شنبه 19 مرداد، با حسن رنگرز، قهرمان اسبق كشتی، در خصوص تورنمنت های بین المللی و اهمیت برنامه ریزی برای اعزام به این رقابتها گفتگو كرد.

1398/05/19
13:37

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ حسن رنگرز، قهرمان اسبق كشتی، در پاسخ به این سوال كه آیا خروجی تورنمنت های بین المللی با برنامه ریزی باشد، بهتر است یا در هر مسابقه ای باید شركت كرد، اظهار داشت: ما حتماً باید با یك هوشمندی و استراتژی مشخص حضورمان را در تورنمنت های بین المللی تبیین كنیم. با توجه به شرایط اقتصادی كه امروز ورزش كشور با آن دست و پنجه نرم می كند و متأثر از آن وضعیت موجود فدراسیون كشتی، بایستی یك نظام هزینه و فایده را ایجاد و نهادینه كنیم؛ به این معنا كه ما با توجه به سطح كمی و كیفی تورنمنت و جایگاهش در سیستم رنكینگ اتحادیه جهانی و به طور مشخص برای اوزان دهگانه مان بایك برنامه و هدف مشخصی حضور پیدا كنیم.

وی، ادامه داد: اگر این استراتژی حضور در تورنمنت های بین المللی تبیین شود، مطمئن باشید كه می توانیم بیشترین منافع را از حضور در این تورنمنت ها داشته باشیم. در سنوات گذشته ما بعضاً در تورنمنت هایی مثل تورنمنت كشور روسیه حضور پیدا می كردیم كه به شدت نسبت به ما و حضور كمی و كیفی در تورنمنت های ما كم لطف بوده اند. قطعاً تعامل و مشاركت كشورهای مختلف در رقابتها و تورنمنت ها باید براساس یك عزت و حكمتی باشد كه اگر قرار است ما با حداكثر ظرفیت فنی مان برویم، كشورها هم با همین نگاه حضور پیدا كنند و این تعامل و همكاری دوجانبه باشد.

رنگرز نیز در پاسخ به این سوال كه با توجه به هزینه هایی كه در اعزام ورزشكاران به دیگر كشورها صرف می شود، آیا لازم است بعضی افراد كه روی آنها نظر نداریم در این تورنمنت ها شركت كنند، بیان كرد: با توجه به شرایط اقتصادی ورزش كشور حتماً باید با یك طرح توجیهی مشخص در تورنمنت هایمان حضور پیدا كنیم. بخشی از این طرح توجیهی مرتبط با مباحث فنی و رویكرد فنی است و بخشی هم ناظر بر مباحث اقتصادی است. اكنون در تورنمنت گرجستان اتفاق بسیار خوبی افتاد. ما در یك سری اوزان كه به شدت به گره های بسته ای خورده بودیم، این گره با حضور در تورنمنت و رقابتهای رو در رو حل شده است. در رده های پایه هم باید مبنای حضورمان در تورنمنت ها مشخص و تبیین شده باشد. حضور بی برنامه ما فقط هزینه سرباری برای فدراسیون ایجاد می كند كه عملاً باعث می شود آن اعتبار حداقلی در جای درست خودش هزینه و مصرف نشود.

برنامه ورزش ایران كشتی، با اجرای پیرایرانی و كارشناسی دكتر سیفی، روزهای شنبه، ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)