ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

رنگرز: اعزام به تورنمنت های بین المللی باید هدفمند باشد

برنامه "ورزش ایران کشتی" شنبه 19 مرداد، با حسن رنگرز، قهرمان اسبق کشتی، در خصوص تورنمنت های بین المللی و اهمیت برنامه ریزی برای اعزام به این رقابتها گفتگو کرد.

1398/05/19
13:37

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ حسن رنگرز، قهرمان اسبق کشتی، در پاسخ به این سوال که آیا خروجی تورنمنت های بین المللی با برنامه ریزی باشد، بهتر است یا در هر مسابقه ای باید شرکت کرد، اظهار داشت: ما حتماً باید با یک هوشمندی و استراتژی مشخص حضورمان را در تورنمنت های بین المللی تبیین کنیم. با توجه به شرایط اقتصادی که امروز ورزش کشور با آن دست و پنجه نرم می کند و متأثر از آن وضعیت موجود فدراسیون کشتی، بایستی یک نظام هزینه و فایده را ایجاد و نهادینه کنیم؛ به این معنا که ما با توجه به سطح کمی و کیفی تورنمنت و جایگاهش در سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی و به طور مشخص برای اوزان دهگانه مان بایک برنامه و هدف مشخصی حضور پیدا کنیم.

وی، ادامه داد: اگر این استراتژی حضور در تورنمنت های بین المللی تبیین شود، مطمئن باشید که می توانیم بیشترین منافع را از حضور در این تورنمنت ها داشته باشیم. در سنوات گذشته ما بعضاً در تورنمنت هایی مثل تورنمنت کشور روسیه حضور پیدا می کردیم که به شدت نسبت به ما و حضور کمی و کیفی در تورنمنت های ما کم لطف بوده اند. قطعاً تعامل و مشارکت کشورهای مختلف در رقابتها و تورنمنت ها باید براساس یک عزت و حکمتی باشد که اگر قرار است ما با حداکثر ظرفیت فنی مان برویم، کشورها هم با همین نگاه حضور پیدا کنند و این تعامل و همکاری دوجانبه باشد.

رنگرز نیز در پاسخ به این سوال که با توجه به هزینه هایی که در اعزام ورزشکاران به دیگر کشورها صرف می شود، آیا لازم است بعضی افراد که روی آنها نظر نداریم در این تورنمنت ها شرکت کنند، بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی ورزش کشور حتماً باید با یک طرح توجیهی مشخص در تورنمنت هایمان حضور پیدا کنیم. بخشی از این طرح توجیهی مرتبط با مباحث فنی و رویکرد فنی است و بخشی هم ناظر بر مباحث اقتصادی است. اکنون در تورنمنت گرجستان اتفاق بسیار خوبی افتاد. ما در یک سری اوزان که به شدت به گره های بسته ای خورده بودیم، این گره با حضور در تورنمنت و رقابتهای رو در رو حل شده است. در رده های پایه هم باید مبنای حضورمان در تورنمنت ها مشخص و تبیین شده باشد. حضور بی برنامه ما فقط هزینه سرباری برای فدراسیون ایجاد می کند که عملاً باعث می شود آن اعتبار حداقلی در جای درست خودش هزینه و مصرف نشود.

برنامه ورزش ایران کشتی، با اجرای پیرایرانی و کارشناسی دکتر سیفی، روزهای شنبه، ساعت 9:00 به مدت 60 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)