ورزش ایران(کشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

دبیر تکلیف شورای فنی کشتی را روشن کند

برنامه "ورزش ایران کشتی" شنبه 12 مرداد، با عزیز اطاعتی، داور کشتی، در خصوص وظایف شورای فنی کشتی به گفتگو پرداخت.

1398/05/12
12:55

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ عزیز اطاعتی، داور کشتی، در ارتباط با وظایف اعضای کمیته فنی اظهار داشت: به اعتقاد من شورای فنی باید یک تیم کمکی فنی باشد. ما نخست باید ببینیم که از شورای فنی چه می خواهیم؛ سپس شرح وظایف را مشخص کنیم. ما باید به تصمیمات کمیته احترام بگذاریم و آن را پیاده کنیم. اینطور نباشد که کمیته فنی وقتی درباره یک مسئله فنی تصمیم می گیرند، مدیر تیم های ملی و سرمربی بگویند من به دلیل اینکه باید جوابگو باشم، کار خودم را انجام می دهم و تصمیم شورای فنی را قبول ندارم.

وی تصریح کرد: به نظر من حالا که دبیر 4 سال فرصت دارد تا به طور جامع شرایط کشتی را بررسی کند، برای یک بار هم که شده تکلیف شورای فنی را روشن کند که شرح وظایف شورای فنی چیست. درست است که ما در اساسنامه فدراسیون کشتی در این زمینه قوانین و شرح وظایفی داریم، اما همه این موارد اجرا نمی‌شود. ما باید افرادی را انتخاب کنیم که به روز باشند و نه صرفاً به خاطر اسمشان، بلکه به خاطر عملکردشان و پتانسیل شان در کمیته قرار بگیرند. اینطور نباشد که وقتی نتیجه‌ای از مسابقات می گیریم، دنبال این بگردیم که چه کسی مقصر بوده و چه کاری باید انجام می دادیم که انجام ندادیم. قبل از اینکه چنین اتفاقاتی رخ بدهد، شورای فنی بررسی می‌کند طراحی تمریناتی که کادرهای فنی می‌گذارند، آیا پاسخگوی نیازهای فنی و تمرینی ملی پوشان ما هست یا خیر.

اطاعتی ادامه داد: هیچ کسی اکنون حق ندارد که در کار فنی دخالت کند، پس چه مرجعی باید باشد که عملکرد فنی ما را کنترل کند؟! اعضای شورای فنی باید قهرمانان اسبق کشتی باشند و هدفشان این باشد که به بهتر شدن عملکرد کادر فنی کمک کنند؛ نه اینکه ذره بین بگذارند؛ تصمیمات کادر فنی را مورد انتقاد قرار داده و در خبرگزاری ها مصاحبه کنند.

برنامه ورزش ایران کشتی، با اجرای پیرایرانی و کارشناسی سیفی، روزهای شنبه، ساعت 9:00 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می‌شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(کشتی)