صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقيقه

برنامه "جهان کشتی" شنبه 7 اسفند، با مصطفی حسین خانی، نفر سوم مسابقات جهانی کشتی سال 2016، درباره رقابتهای جهانی گفتگو کرد.

به گزارش رادیو ورزش؛ مصطفی حسین خانی، نفر سوم مسابقات جهانی کشتی سال 2016، در ارتباط با رقابتهای جهانی گفت: ششمین قهرمانی پیاپی تیم ملی را به ملت ایران تبریک می گویم. این پیروزی در شرایط سخت بدست آمد. همه تیمها آماده بودند؛ مخصوصاً تیم آمریکا که چندین قهرمانی جهان و المپیک داشت. خداروشکر ورزشکاران همت کردند و با زحمات کادر فنی توانستیم عنوان قهرمانی را در ایران نگه داریم.
وی، افزود: کشتی با آمریکا بسیار حساس بود و این را می دانستم که پیروزی تیم با برد من است. نکاتی که کادر فنی قبل کشتی تذکر دادند را اجرا کردم؛ من با نقاط ضعف و قوت حریف آمریکایی ام به خوبی آشنایی داشتم. در طول مسابقه نباید از او جدا می شدم؛ زیرا کشتی گیر قلدر و دست و پا بلندی بود.
حسین خانی، در ادامه گفت: خداروشکر می کنم پس از مسابقات جهانی به شرایطی رسیدم که راحت تر کشتی می گیرم و آن استرس مدال نگرفتن در مسابقات جهانی به پایان رسیده است. نتیجه زحماتی که شبانه روز در اردوها کشیدیم و تمرینات اسیدلاکتیکی که در اردوها انجام دادیم، باید همین عنوان قهرمانی می شد.
وی، تأکید کرد: به نظر من ورزشکاران آمریکایی از لحاظ جسمانی حرف اول را در دنیا می زنند و کمتر ورزشکار آمریکایی را می توان یافت که ضعف جسمانی داشته باشد و از ایرانیان کم بیاورد.
برنامه جهان کشتی، با اجرای صدرالدین کاظمی، شنبه ها از ساعت 9:05 به مدت 55 دقیقه روی آنتن می رود.

سردبیر: شهبندی
تنظیم کننده: هانیه پرچلو

مرتبط با این خبر

  • مانعی بزرگ در گروه فرنگی کاران ایران

  • منطقه بندی کردن اردوی تیم های پایه کشتی

  • تحلیل رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد