صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه


برنامه "جهان کشتی" شنبه 24 آذر، با سلمان قادری، نایب رئیس هیأت کشتی استان مازندران، درباره لیگ باشگاه های جهان گفتگو کرد.


به گزارش رادیو ورزش؛ سلمان قادری، نایب رئیس هیأت کشتی استان مازندران، در ارزیابی مسابقات لیگ باشگاه های جهان اظهار داشت: در بحث لیگ حرف و حدیث ها زیاد است؛ زیرا مردم از برنامه ریزی که در گذشته بود، استقبال خوبی داشتند و جوانان آینده دار ما تلاش زیادی می کردند تا به لیگ راه پیدا کنند؛ اما مدتی است که لیگ به سبک دیگری برگزار می شود. در لیگ باشگاه های جهان تیم هایی آمدند که واقعاً در حد و اندازه کشتی لیگ باشگاه های جهان نبودند.
روسیه از این لیگ استقبال نکرد و اصلاً شرکت نمی کند. تیم های آذربایجان و آمریکا نیز در این رقابتها حضور پیدا نکردند. در مجموع تیم هایی که حاضر شدند، تیم های خوبی نبودند.
نایب رئیس هیأت کشتی مازندران، تصریح کرد: به اعتقاد بنده اگر لیگ گذشته را برنامه ریزی کنند؛ مثل گذشته همه کشتی گیران حاضر شوند؛ هر تیم بتواند 2 ملی پوش بگیرد و لیگ هفته ای یکبار یا دو هفته یکبار برگزار شود، اکثر تماشاگران کشتی در سالن حاضر می شوند و سالن را پر خواهند کرد. در مسابقه ای بین هادی حبیبی و مهدی حاجی زاده 15 هزار نفر جمعیت برای تماشای کشتی آمده بودند و تمام سالن و محوطه خارج سالن مملو از تماشاگر بود. این لیگ به نفع کشتی کشور است. لیگ جدید هم به کشتی کمک می کند؛ اما مثل سابق نه.
وی، در مقابل این گفته مجری که علی رغم روس ها، آمریکایی ها، آذربایجانی ها، قزاق ها، ترک ها و کوبایی ها که از لیگ استقبال شایانی نکردند، کشتی گیران کشورمان هم در رقابتها حاضر نشدند، عنوان کرد: تیم ها به تعداد محدودی می توانند ملی پوش بگیرند. تنها 2 تیم از ایران در رقابتها شرکت داشتند و تمام کشتی گیران خوب کشورمان نمی توانستند در یک تیم یا دو تیم حضور داشته باشند. این مسئله مستلزم سرمایه گذاری کلان است که بیمه رازی چند سالی است خوب هزینه می کند و می تواند کشتی گیران خوب را جذب کند؛ اما تیم های دیگر که منابع مالی ضعیفی دارند، نمی توانند کشتی گیران بزرگ را جذب کنند.
باشگاه ها برای جذب کشتی گیران خوب نیاز به اسپانسرهای قوی دارند. اسپانسر اگر ببیند لیگ هفته ای یکبار یا دو هفته یکبار برگزار می شود، رغبت می کند که همکاری داشته باشد؛ اما وقتی به این سبک برگزار شود، استقبال خوبی نخواهند داشت.
قادری، در پاسخ به این پرسش که چندی پیش تیمی از مازندران در مسابقاتی در روسیه شرکت کرد؛ اما نتایج مطلوبی بدست نیاورد؛ به نظر شما فاصله ای که بین کشتی مازندران و روسیه به وجود آمده ناشی از چیست، بیان کرد: مسابقات روسیه سطح بالایی داشت. تیم منتخب استان کامل نبود که همه کشتی گیران مازندران در آن باشند؛ اما انتظار بیش از این را داشتیم که حداقل بهتر کشتی بگیرند و مدالهای بیشتری کسب کنند. امیدوارم بعد از بازگشت تیم جلسه ای برگزار شود و ضعف هایمان را در بحث کشتی برطرف کنیم.
برنامه زنده "جهان کشتی" با اجرای صدرالدین کاظمی، کاری از گروه مسابقات ورزشی است که روزهای شنبه هر هفته، ساعت 09:05 به مدت 55 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

مرتبط با این خبر

  • بررسی شرایط تیم ملی کشتی و مقایسه آن با گذشته

  • تختی، پهلوانی که هرگز از یادها نمی رود

  • نظر کارشناس کشتی درباره تغییر قوانین وزن کشی

  • تلاش فدراسیون کشتی برای بازگرداندن میزبانی جام جهانی 2019

  • اوضاع نا به سامان کشتی کشور در غیاب خادم

  • کامران قاسم پور: با یزدانی بحث رقابت ندارم!

  • اظهارات علیرضا رضایی درباره ادامه همکاری با فدراسیون

  • وضعیت امیدهای فرنگی ایران برای اعزام به بخارست

  • بررسی علل ناکامی کشتی ایران در مسابقات جهانی

  • پیشکسوت کشتی جوانی را از مرگ نجات داد