جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

20 تا 25 میلیارد تومان؛ پاداش كشتی‌گیران در المپیك

رئیس فدراسیون كشتی گفت: به وزیر ورزش پیشنهاد دادیم، به كسانی كه مدال طلای المپیك را می‌گیرند بین 20 تا 25 میلیارد تومان پاداش بدهند.

1402/11/10
13:55

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون كشتی ضمن حضور برای افتتاح سالن كشتی در جنوب تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران در مورد پاداش مدال آوران طلای المپیك گفت: به وزیر ورزش پیشنهاد داده‌ایم كه به كسانی كه مدال طلای المپیك را می‌گیرند، پاداشی بین 20 تا 25 میلیارد تومان بدهند. كسی كه طلای المپیك می‌گیرد 12 سال زحمت كشیده و این مبلغ چیزی نیست ولی باعث انگیزه می‌شود.

وی افزود: با توجه به صحبت‌هایی كه شده امیدوارم پاداش آنها بالای 20 میلیارد تومان باشد علاوه بر آن در فدراسیون هم پاداشی به مدال آوران داده خواهد شد.

دبیر ادامه داد: بسیاری از قهرمانان و پیشكسوتان گفتند كه كشتی در این المپیك 2 تا 3 طلا می‌گیرد. مگر طلا فروشی است كه سه تا طلا به ما بدهند. كلاً بعد از انقلاب در 8 دوره المپیك ما 4 طلا گرفتیم چطور می‌شود در یك دوره 3 طلا بگیریم. خواهش می‌كنم حرف‌های غیر كارشناسی نزنید اگر در آزاد و فرنگی یك طلا هم بگیریم هنر كردیم.

وی اضافه كرد: مشكلات زیاد است. بار روانی را روی تیم زیاد نكنیم. ما می‌خواهیم بچه‌ها از تمرین، كشتی و افتخارآفرینی برای مردم لذت ببرند. حتماً تلاش خودشان را خواهند كرد.

رئیس فدراسیون كشتی در مورد حسن یزدانی گفت: در روز ولادت حضرت علی (ع) با او صحبت كردم. دامنه حركت آن فعلاً كم است. احتمالاً در اردیبهشت ماه روی تشك بیاید. خواهش می‌كنم فشار را روی حسن یزدانی زیاد نكنیم، كشتی او با تیلور هم یك كشتی مانند كشتی‌های دیگر است. فرق تیلور با یزدانی این است كه تیلور بدون بار روانی از كشتی لذت می‌برد ولی حسن یزدانی با بار روانی زیاد روی تشك می‌رود. از قهرمانان و پیشكسوتان قدیمی خواهش می‌كنم كه بار روانی و فشار زیاد را از روی حسن یزدانی و دیگر كشتی‌گیران بردارند.

جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)