جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

یاری: بیشترین قرارداد ثبت شده برای كشتی‌گیران بیش از یك میلیارد است

رئیس سازمان لیگ فدراسیون كشتی گفت: بیشترین قرارداد ثبت شده یك كشتی‌گیر در سازمان لیگ یك میلیارد و خرده‌ای است.

1402/08/23
14:05

حمید یاری، رئیس سازمان لیگ فدراسیون كشتی در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش در مورد حضور ملی پوشان و كشتی‌گیران خارجی در لیگ كشتی بیان كرد: در آیین نامه بندی هست كه هر تیم می‌تواند از ظرفیت 3 ملی پوش استفاده كند. سال پیش سه تیم ملی‌پوشان را در اختیار گرفتند و برای تیم دیگر ملی پوشی باقی نمانده بود. ‌به همین دلیل، درخواست استفاده از كشتی‌گیران خارجی را داشتند، كه ما امسال تغییراتی در آیین‌نامه دادیم كه هر تیمی كه بخواهد ملی‌پوشان را در اختیار بگیرد و ظرفیت ملی پوش نباشد بتواند از 3 كشتی‌گیر خارجی استفاده كند.

یاری ادامه داد: امسال هم با توجه به مسابقات المپیك و عدم حضور بعضی از كشتی‌گیران در لیگ و آسیب دیدگی ما ظرفیت 3 خارجی را برای تیم‌ها در نظر گرفتیم، كه ضریبی از 3 ملی پوش و 2 خارجی و برعكس 3 خارجی و 2 ملی‌پوش است.

رئیس سازمان لیگ فدراسیون كشتی گفت: امسال فقط 4 ملی‌پوش با تیم‌ها قرارداد بستند و بقیه در لیگ حضور ندارند. حسن یزدانی كه آسیب دیده است. امیرحسین زارع به دلیل مسابقات المپیك در لیگ حضور پیدا نكرده و چند نفر هم مبالغ پیشنهادی از طرف تیم‌ها را نپذیرفته‌اند.

یاری ضمن گله‌مندی از شرایط موجود در قراردادها بیان كرد: ما به شرایط حرفه‌ای نرسیدیم و نواقصی وجود دارد. در كشتی سقف قرارداد نداریم. قراردادهای واقعی بچه‌ها را در سازمان لیگ ثبت نمی‌شود. بارها به صراحت اعلام كردیم قراردادهای داخلی و سوری برای ما وجاهت قانونی ندارد و قابل پیگیری نیست. وقتی بچه‌ها به مشكل برمی‌خورند، ما نمی‌توانیم برای آنها كاری بكنیم.

وی افزود: با وجود اینكه مبلغ واقعی برای بعضی بچه‌ها ثبت نمی‌شود، ولی بیشترین قرارداد ثبت شده در سازمان لیگ برای یك كشتی‌گیر یك میلیارد و خورده‌ای است.

یاری در مورد حصور تیم‌های پرطرفدار مانند استقلال و پرسپولیس و استفاده از اسپانسرها گفت: برای اولین بار در سازمان یك كتابچه به نام فرصت‌های تبلیغاتی آماده كردیم و دنبال باشگاه‌های ریشه‌دار مانند استقلال و پرسپولیس هستیم. ولی باید هیئت‌های كشتی و همه خانواده كشتی اعم از سرپرست، مربی و ورزشكار برای حفظ تیم‌ها تلاش و حمایت كنند. سال گذشته دو تیم آوردیم ولی نتوانستیم آنها را حفظ كنیم و فراری دادیم. ما باید حرفه‌ای شویم و بدانیم از لیگ چه می‌خواهیم. زیرا كه طرفداران و حامیان كشتی كم نیستند.

رئیس سازمان لیگ كشتی در مورد فینال مسابقات لیگ آزاد و فرنگی گفت: قرار بود مسابقات تا آخر آذر ماه ادامه داشته باشد. با توجه به برگزاری مسابقات اتحادیه جهانی كه 20 دی برگزار می‌شود و اولین مسابقه در كرواسی است. زمان مسابقات لیگ را كمی جلوتر انداختیم. دهم آذر فینال لیگ آزاد در تهران برگزار می‌شود و امروز معلوم می‌شود كه فینال فرنگی دوم آذر در اهواز و یا نهم آذر در تهران برگزار خواهد شد.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)