جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

كیهانی: حسن یزدانی یك فرد عادی نیست و به المپیك می‌رسد

عضو هیئت رئیسه و پزشك متخصص فدراسیون كشتی گفت: حسن یزدانی از نظر ذهنی، بدنی و آناتومی یك فرد عادی نیست و به المپیك پاریس خواهد رسید.

1402/08/16
13:42

سهراب كیهانی، عضو هیئت رئیسه و پزشك متخصص فدراسیون كشتی در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در مورد وضعیت حسن یزدانی بیان كرد: حسن یزدانی جراحی بسیار سخت و موفقی را داشته است و در دو سری مسابقات با درد و رنج بسیار شركت كرده بود و با مراقبت‌هایی كه شد توانست به آن مسابقات برسد.

كیهانی ادامه داد: برای ریكاوری اندام فوقانی و شانه 6 ماه زمان لازم است و این زمان یك موضوع استاندارد برای افراد عادی است. كسی كه صاحب مدال طلای جهان است و توانسته در جهان الگو و پیشرو باشد، یك فرد عادی از نظر ذهنی، بدنی و آناتومی نیست و این عمل الان انجام شده تا بعد از زمان ریكاوری آقای یزدانی به المپیك برسد.

وی اضافه كرد: حسن بسیار جوان خوب و زحمتكشی است. هیچكس مانند خود او نگران رفتن روی تشك نیست و مطمئناً از عضو خودش برای كشورش می‌گذرد و فدراسیون تمام تلاش خود را می‌كند تا هر چه را كه لازم دارد، در اختیار او قرار دهد.

كیهانی در مورد برنامه‌های پیش رو فدراسیون كشتی برای المپیك گفت: از همین الان قرار است یك كمیته منسجم از تمامی اعضا مانند روانشناس، متخصص تغذیه و... برای المپیك روی كاغذ بیاید كه هر كسی به چه چیزی احتیاج دارد. حتی قرار است روزهایی را تعیین كنیم كه كشتی‌گیران چه روزی چه غذایی را بخورند.

وی در مورد مصاحبه آقای دبیر در مورد حسن یزدانی گفت: آقای دبیر حق دارد نگران باشد، زیرا خودش این مشكل را داشته و نتوانسته بعد از جراحی كشتی بگیرد ولی من امیدوارم این دفعه این نگرانی آقای دبیر و مردم را برطرف كنیم.

عضو هیئت رئیسه و پزشك متخصص فدراسیون كشتی در مورد دیگر كشتی‌گیران بیان كرد: محمدرضا گرایی اوضاع خوبی دارد و روند درمانی او خوب پیش می‌رود و احتیاجی به جراحی ندارد. از نظر عضوی و جسمی هم مشكلی ندارد و تغییر وزن او هست كه به ما ضربه زده است. قرار است یك تیم تغذیه مناسب برای بچه‌هایی كه وزن كم می‌كنند، از همین الان برای المپیك برای آنها برنامه مناسب بچیند.

وی افزود: كامران قاسم پور هم سیر درمانی خود را می‌گذراند و جراحی دیگری ندارد و ما تمام تلاشمان را می‌كنیم كه بهترین‌ها را برای المپیك بسازیم.

برنامه جهان ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 9 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)