جهان ورزش (كشتی) شنبه از ساعت 09:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(كشتي)

طلای المپیك باید هدف كشتی گیران نونهال باشد

جهان ورزش در گفتگو با آرین مربی كشتی به بررسی وضعیت كشتی لرستان و علیرضا سرلك پرداخت.

1401/05/04
12:58

به گزارش رادیو ورزش؛ حسن آرین، مربی كشتی در گفتگو با جهان ورزش در خصوص مسابقات رقابت‌های بین المللی كشتی رنكینگ اتحادیه جهانی كشتی و وضعیت علیرضا سرلك اظهار كرد: كشتی لرستان در رده های نونهال و نوجوان خیلی خوب است و كشتی گیران همچون علیرضا سرلك و برادران غیاثی خوب كار می كنند.

این مربی در خصوص مبارزه های سرلك گفت: اگر مربی آنالیز خوب داشته باشد و كشتی گیران را خوب آنالیز كند كشتی‌گیر هم موفق تر عمل می كند. تكنیك و تاكتیك بهتری انتخاب می كند. ما راهكار می‌دهیم سرلك خوب گوش می كند و خوب اجرا می كند.

آرین بیان كرد: برای مسابقات تونس ما دو هدف داشتیم هدف اول اینكه علیرضا سرلك امتیازی بهتر از احمد جوان بگیرد و ملی پوش بشود. هدف دوم این بود كه فرصت ایجاد كنیم و به مرز دلخواه برسانیم. سرلك دست های پرتوانی دارد كه نشانه آمادگی جسمانی خوب است.

این مربی در پاسخ به این سوال كه كشتی گیران لرستان در نوجوانان و جوانان خوب بالا می آیند و چه حلقه مفقوده وجود دارد كه در رده بزرگسالان موفقیت را كسب نمی كنند، تشریح كرد: واقعیت این است كه هرچه بالاتر می آییم نماینده كمتر داریم. بچه های لرستان در شغل و درآمدزایی مشكل دارند و تمرین هایشان به شكلی است كه تنها در نونهال می مانند. اگر خودمان را سربازی بدانیم كه به طلای المپیك برسیم و اگر هدف بگذاریم نباید بازبمانیم. نباید در طلای جوانان و نوجوانان اشباع شد و باید ادامه داد برای رسیدن به طلای المپیك تلاش كرد.

جهان ورزش هر روز ساعت 9:00 از شبكه ورزش تقدیم شنوندگان می شود.


انتهای پیام/


دسترسی سریع
ورزش ایران(كشتی)