پنجره ای رو به شب هرشب از ساعت 22:10 به مدت 235دقیقه

رادیو ورزش

پنجره اي رو به شب

فرهاد نظری افشار: فعلاً قصد خداحافظی از والیبال ندارم


برنامه "شبی با والیبال" دوشنبه 1 آبان، با فرهاد نظری افشار، عضو سابق تیم ملی والیبال ایران، درباره چگونگی آغاز فعالیتش در این رشته ورزشی و برنامه های آتی وی به گفتگو پرداخت.

1396/08/02
09:04


به گزارش رادیو ورزش؛ فرهاد نظری افشار، عضو سابق تیم ملی والیبال ایران، درباره خود گفت: من بزرگ شده نعمت آباد هستم. برای اینکه والیبال را از پایه و اصولی شروع کنم، توسط یکی از دوستانم به نام حبیب به یکی از باشگاه های اسلامشهر معرفی شدم و والیبال را آغاز کردم. اکنون دانشجوی رشته تربیت بدنی دانشگاه شهید بهشتی هستم.
وی، در پاسخ به این سوال که چطور شد به رشته والیبال علاقه مند شدید، اظهار کرد: من قبل از آغاز فعالیتم در رشته والیبال، در تیم فوتبال نونهالان استقلال جنوب بازی می کردم و پس از آن در تیم شهرداری منطقه 18 کار می کردم. همه دوستان و اقوام به والیبال بسیار علاقه داشتند و در زمین رو باز به این ورزش می پرداختند؛ به مرور من هم با پیوستن به جمع این دوستان به والیبال علاقه مند شدم.
نظری افشار، نیز در پاسخ به این پرسش که آیا خانواده با فعالیت ورزشی شما موافق بودند، عنوان کرد: پدرم مخالف بود؛ زیرا پدرها و مادرها معمولاً دوست دارند که فرزندانشان تحصیل را ادامه بدهند؛ اما با توجه به اینکه من در کنار تحصیل، هر روز مسیر خانه تا اسلامشهر را طی می کردم، دیگر نمی توانستند مخالفت کنند. از طرفی هم با سبک تر شدن خدمت سربازی من به واسطه این ورزش، راضی شدند؛ زیرا مزد زحماتم را گرفتم.
وی، درباره چگونگی دعوت خود به تیم ملی گفت: من نتوانستم به تیم ملی نوجوانان و جوانان بپیوندم؛ زیرا حدوداً 8 ماه سنم بیشتر بود. زمانیکه من در باشگاه اسلامشهر کار می کردم، محمد کاظم و زرینی هم از دیگر شاگردان این باشگاه بودند که این دو ورزشکار به تیم ملی نوجوانان و جوانان راه پیدا کردند و این انگیزه ای شد تا تلاشم را برای پیوستن به تیم ملی دوچندان کنم؛ اما با توجه به اینکه نمی توانستم به تیم نوجوانان و جوانان راه پیدا کنم، تمام سعیم این بود که در باشگاه ها شرایط خوبی داشته باشم تا بتوانم نظر سرمربی تیم ملی را جلب کنم. در نهایت در سال 87، زمان سرمربیگری گاییچ به تیم ملی دعوت شدم.
این والیبالیست، درباره برنامه های آتی خود گفت: من فعلاً قصد خداحافظی از والیبال باشگاهی را ندارم. امیدوارم که شرایط خوب و سلامتی برای همه وجود داشته باشد و آسیب دیدگی برای هیچ یک از ورزشکاران و نیز بنده رخ ندهد. برنامه من این است که همچنان در لیگ برتر بازی کنم و در کنار آن تحصیلاتم را ادامه بدهم. اکنون کارت مربیگری درجه یک دارم. هرگاه کلاس بین المللی مربیگری برگزار شود، در صورت فراهم بودن شرایط، حتماً ثبت نام خواهم کرد.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، دوشنبه ها با نام شبی با والیبال، با اجرای مسعود اسکویی و کارشناسی علی شاکری و سیف الله ترابی، کاری از گروه مسابقات ورزشی است که با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

دسترسی سریع
پنجره ای رو به شب