ایران خاك دلیران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:30 الی 9 صبح به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

ايران خاك دليران

برگزاری جشنواره بومی محلی دا (مادر) در شهرستان رامشیر خوزستان

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رامشیر از برگزاری جشنواره دا (مادر) به دلیل احیای فرهنگ غنی و ورزش‌های بومی محلی خبر داد.

1402/06/20
15:45

عفت كمایی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رامشیر خوزستان در گفت‌وگو با برنامه ایران خاك دلیران رادیو ورزش بیان كرد: پروژه‌های عمرانی در شهرستان با استفاده از محل اعتبارات نفتی شهرستان رامشیر فعال شده است كه مهم‌ترین آن تكمیل استخر سرپوشیده است كه تا ماه آینده افتتاح می‌شود، سالیان سال بود كه ورزشكاران شهرستان منتظر افتتاح این استخر بودند.

وی ادامه داد: آرزوی دیرینه جوان‌ها و فوتبالیست‌های شهرستان دكل‌های نوری چمن بود كه از این به بعد می‌توانند در زیر نور مطلوب به فعالیت خود ادامه دهند.

كمایی افزود: 15 چمن مصنوعی از محل اعتبارات نفتی شهرستان در حال زیرسازی است و 4 چمن مصنوعی افتتاح شده و همچنین از هزینه‌های نفتی شهرستان، تعمیر و بازسازی سالن چند منظوره بانوان را هم انجام دادیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رامشیر ادامه داد: شهرستان رامشیر مهد ورزش‌های رزمی و فوتبال بوده است و ورزشكاران خوبی را هم در حوزه آقایان و بانوان به كشورمان معرفی كرده است.

كمایی در مورد طرح استعدادیابی در شهرستان اظهار كرد: طرح استعدادیابی برای نوجوانان و مدارس فوتبال در رده‌های سنی مختلف دایر شده است، همچنین در مدارس مربیان ورزش در رشته‌های مختلف استعدادها را كشف می‌كنند و به كلاس‌های ورزشی دعوت می‌كنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رامشیر در مورد احیای فرهنگ غنی و ورزش‌های بومی و محلی گفت: هر ساله به مناسبت‌های مختلف به دلیل احیای فرهنگ غنی و احیای ورزش‌های بومی و محلی جشنواره‌های ورزشی در روستا برگزار می‌شود كه پرطرفدارترین آن جشنواره ورزشی دا به معنی مادر است كه در آن مسابقات چوب‌كشی و طناب كشی سنتی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ایران خاك دلیران