ایران خاك دلیران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:30 الی 9 صبح به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

ايران خاك دليران

مدیركل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان خبر داد؛ برگزاری مسابقات بین المللی جام صلح و دوستی از اول تا 8 شهریور

شیبك گفت: مسابقات بین‌المللی جام صلح و دوستی از اول شهریور تا 8 شهریور در 8 رشته ورزشی با حضور دو كشور افغانستان و پاكستان در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

1402/05/17
10:43

عباس شیبك مدیركل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان در گفت‌و‌گو با برنامه ایران خاك دلیران رادیو ورزش بیان كرد: با توجه به هم مرز بودن دو كشور افغانستان و پاكستان برای اولین بار مسابقات بین المللی جام صلح و دوستی در 8 رشته ورزشی از اول شهریور تا 8 شهریور با حضور این دو كشور و تیم‌های استان سیستان و بلوچستان و برخی از تیم‌های ملی در این استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: چند روز دیگر نیز میزبان مسابقات كبدی قهرمان كشور در دسته آزاد در این استان هستیم و تا پایان سال مسابقات قهرمانی كشور در رشته‌های كبدی، كشتی و دو میدانی در شهر چابهار برگزار می‌شود.

شیبك در مورد حضور ورزشكاران این استان در بازی‌های آسیایی گفت: ستاد بازی‌های آسیایی در استان تشكیل شده تا از بچه‌هایی كه در اردوهای تیم ملی هستند حمایت مادی و معنوی صورت گیرد و 15 ورزشكار در 9 رشته ورزشی از این استان در تیم‌های ملی هستند كه 9 نفر آنها برای بازی‌های آسیایی اعزام می‌شوند.

مدیركل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان در مورد كشف استعدادهای برتراین استان اظهار كرد: به این منظور طرح آمایش سرزمینی را داریم كه در آن استعدادهای برتر رشته‌های ورزشی مربوط به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی منطقه را شناسایی و حمایت می‌كنیم تا به تیم ملی برسند.

وی ادامه داد: استان را به سه بخش مركزی و شمالی و جنوبی تقسیم كردیم. مسابقات در هر بخش و منطقه خود برگزار می‌شود و نفرات برتر با هماهنگی هیئت‌های ورزشی برای مسابقات اعزام می‌شوند همچنین علاوه بر كشف استعداد با هماهنگی فدراسیون‌های مربوطه اردوهای مختلف را برگزار می‌كنیم و همچنین درخواست مربی از سراسر كشور را دادیم تا بچه‌ها از امكانات و آموزش‌های روز دنیا استفاده كنند.

برنامه ایران خاك دلیران از شنبه تا پنجشنبه از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ایران خاك دلیران