ایران خاك دلیران شنبه تا پنجشنبه از ساعت 08:30 الی 9 صبح به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

ايران خاك دليران

حمایت مالی حوزه نفت برای توسعه ورزش روستایی استان ایلام

برنامه ایران خاك دلیران امروز به بررسی وضعیت ورزش در استان ایلام پرداخت.

1401/06/16
10:33

مظفر علیشاهی مدیركل ورزش و جوانان استان ایلام در گفتگو با برنامه ایران خاك دلیران رادیو ورزش در خصوص پروژه‌های افتتاح شده در هفته دولت در استان ایلام اظهار كرد: چهار پروژه افتتاح كردیم. سه زمین چمن در سه روستا و یك سالن ورزشی دو منظوره به بهره‌برداری رسید. یك صدم متر مربع به سرانه ورزشی استان اضافه شد و سرانه ورزشی استان 94 صدم درصد شد.

وی افزود: این سرانه ورزشی در میان استان‌ها خوب است البته پراكندگی خوبی ندارد چون در شهرها تجمیع شدند و روستاییان كمتر بهره می‌برند. در حال برنامه ریزی هستیم كه سرانه را به یك متر برسانیم و در روستاها افزایش بدهیم.

علیشاهی تصریح كرد: تمركز ما بر مسئولیت اجتماعی نفت است. حوزه جنوب استان ایلام جز مناطق نفت خیز است. بر روی تامین منابع و حمایت مالی این حوزه حساب كرده ایم. اهمیت و ضرورت ورزش را جا انداخته‌ایم. اعتبارات نفت را در توسعه ورزش روستایی را پیگیر هستیم سرمایه‌گذاری كنیم.

مدیركل ورزش و جوانان استان ایلام بیان كرد: مهران میزبان زائران كربلا است و 15 سالن ورزشی را تجهیز كردیم و موكبی در كنار آن برای خدمت به زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام راه اندازی كردیم.

برنامه ایران خاك دلیران هر روز ساعت 8:00 تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ایران خاك دلیران