باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

جهان نجاتی: باشگاه‌های لیگ برتر برای بانوان تیمداری كنند

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: با توجه به نامه afc اگر باشگاه‌های لیگ برتری در حوزه بانوان تیمداری نكنند، نمی‌توانند مجوز حرفه‌ای بگیرند و در جام باشگاه‌های آسیا شركت كنند.

1403/03/21
13:17

مریم جهان نجاتی سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان در گفت‌وگو با برنامه باشگاه بانوان در مورد تیمداری باشگاه‌های لیگ برتری در حوزه بانوان گفت: پنج سالی است كه تیمداری بانوان در مجوز حرفه‌ای بود، ولی توصیه B بود و الزام و اجباری نداشت، اما امسال afc طی نامه نگاری كه كرده است توصیه از B به A تبدیل شده یعنی تیمداری بانوان برای باشگاه‌های لیگ برتری در فوتبال یا فوتسال الزام و اجبار است و اگر باشگاه لیگ برتری در حوزه بانوان تیمداری نكند، نمی‌تواند مجوز حرفه‌ای بگیرد و در جام باشگاه‌های آسیا شركت كند.

جهان نجاتی ادامه داد: البته باتوجه به اینكه باشگاه‌های لیگ برتری میانبرهای قانونی ایجاد می‌كنند، من مطمئن نیستم این اقدام صورت بگیرد و از طرف تیم‌ها استقبال نخواهد شد. همین الان باشگاه‌های لیگ برتر راه‌های گریزی برای خود گذاشتند كه مثلاً تیمداری در حوزه بانوان باید از مقطع استان یا كشور یا لیگ باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان افزود: توجه به اینكه باشگاه‌های بزرگ از نظر مالی و سقف بودجه برای خرید بازیكن برای آقایان از رقم‌های بالایی استفاده می‌كنند چرا باید برای دریافت مجوز قانونی بانوان از لیگ استان شروع كنند. این موضوع برای تیم‌هایی است كه توان مالی كمی دارند و لیگ استان برای اسپانسرهای ضعیف است.لیگ برتر مخصوص اسپانسرها و نهادهایی است كه توان مالی خوبی دارند.

وی گفت: با توجه به اینكه در حال حاضر فوتبال ویترین ورزش‌های دنیاست و جذابیت فوتبال بانوان بسیار زیاد شده و در كل دنیا مخاطب زیادی دارد فدراسیون فوتبال به این موضوع ورود كند و باشگاه‌های لیگ برتر را ملزم به تیمداری بانوان در لیگ برتر كند. ما در لیگ و فوتبال حرفه‌ای اسپانسر نداریم. فدراسیون باید 16 تیم لیگ برتری را ملزم كند كه در لیگ برتر بانوان تیمداری كنند وگرنه باشگاه‌ها برای گرفتن مجوز حرفه‌ای یك تیم در استان با هزینه و بودجه كم ایجاد می‌كنند یا نهایتاً در لیگ 2 این اتفاق را رقم خواهند زد.

جهان نجاتی در مورد عدم تمایل باشگاه‌ها در تیمداری در حوزه بانوان بیان كرد: نگاه عجیبی كه به ورزش بانوان وجود دارد باعث عدم تمایل تیمداری در حوزه بانوان است. ما در فوتسال قهرمان آسیا هستیم پتانسیل قهرمانی در فوتبال را هم داریم ولی احتیاج به حمایت و سرمایه‌گذاری در فوتبال حرفه‌ای داریم.

برنامه باشگاه بانوان از شنبه تا پنجشنبه ساعت 11:30 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان خواهد شد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان