باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

شعبانیان: بی‌تجربگی كادر فنی دلیل نتایج ضعیف در مسابقات چلنج كاپ آسیا است

مربی تیم ملی والیبال گفت: بی‌تجربگی كادر فنی و تصمیم گیری اشتباه در انتخاب اعضای تیم ملی والیبال بانوان باعث گرفتن نتایج ضعیف با توجه به نبودن 4 تیم اول آسیا در مسابقات چلنج كاپ آسیا شد.

1403/03/08
13:46

میترا شعبانیان مربی تیم والیبال در گفت‌وگو با برنامه بانوی ایرانی در مورد عملكرد تیم ملی در مسابقات چلنج كاپ آسیا كه در حال برگزاری است گفت: تیم ما نتایج خوبی به دست نیاورد. با توجه به اینكه چهار تیم اول آسیا هم حضور ندارند، چین كره، ژاپن، تایلند در مسابقات چلنج كاپ آسیا نیستند و از تیم‌های 5 و 6 به بعد آسیا در این مسابقات شركت می‌كنند، فرصت خیلی خوبی بود كه نتیجه خوبی بگیریم. تیم ما برای بار دوم است كه در مسابقات چلنج‌كاپ آسیل شركت می‌كند، در دوره قبل ما پنجم شدیم و هند و استرالیا را برده بودیم.

وی ادامه داد: یكی از دلایل گرفتن نتایج ضعیف تصمیم گیری اشتباه در انتخاب بازیكنان تیم ملی است كه ما تیم ملی جوانان را با چند بازیكن زیر 23 سال ادغام كردیم. اگر هدف كسب تجربه بود باید تیم ملی جوانان اعزام می‌شد. اگر هدف نتیجه بود باید تیم ملی بزرگسال اعزام می‌شد.

شعبانیان افزود: دلیل دیگر بی‌تجربگی كادر فنی در این مسابقات بود. سرمربی باید به تیم روحیه بدهد و نكات مثبت تیم را در نظر می‌گرفت ولی با حرف‌هایی كه زده شد اعتماد به نفس و روحیه بچه‌ها از بین رفت.

مربی تیم والیبال گفت: بازیكنان خیلی خوبی داریم. فقط باید برای هماهنگی بین بچه‌ها زمان وجود داشته باشد. با كادر مدیریتی و برنامه‌ریزی می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم. باید در جلساتی كه برای انتخاب مربی تیم ملی برگزار می‌شود، مربیان بانوان حضور داشته باشند و به مربی هم وقت بیشتری داده شود.

وی در مورد بازی امروز تیم ملی بانوان با هنگ‌كنگ افزود: هنگ‌كنگ، تیم قوی و سختی نیست و برای ایران مشكل ساز نیست.

برنامه بانوی ایرانی از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان