باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

مددی خبر داد؛ برگزاری مسابقات بین‌المللی بدمینتون در بهمن ماه در استان یزد

نایب فدراسیون بدمینتون گفت: مسابقات بدمینتون در رده جوانان و بزرگسالان در بهمن ماه در استان یزد برگزار می‌شود.

1402/09/07
11:39

فریبا مددی، نایب رئیس فدراسیون بدمینتون در گفت‌وگو با برنامه بانوی ایرانی رادیو ورزش بیان كرد: دیروز 4 بازیكن را كه خانم‌ها مبینا ندایی، فردوس فروغی، آیداعنایتی و زهرا رباتی هستند را به كمپ تمرینی آسیا اعزام كردیم.

وی ادامه داد: این كمپ تمرینی به پروژه المپیك آسیا نامگذاری شده است و ورزشكاران ما تا 15 آذر در این كمپ حضور دارند. پروژه المپیك آسیا تحت نظر دو مربی قرار دارد؛ كه یكی از آنها ثریا آقایی و یك مربی دیگر از كشور فیلیپین است. مسابقات لیگ هم تا برگشت این عزیزان به تعویق خواهد افتاد.

مددی افزود: ماه گذشته یك جلسه آنلاین با رئیس بدمینتون آسیا و همه نواب رئیس و مسئول كمیته‌ها برگزار شد. همه، برنامه‌های خود را برای سال آینده ارائه كردند. ما برای سال آینده درخواست بودجه بیشتر از بدمینتون آسیا را برای كمیته بانوان داشتیم، تا بتوانیم دوره‌های بیشتری را در كشورهای مختلف برای توانایی بیشتر در بخش‌های مدیریت اجرایی خانم‌ها برگزار كنیم.

نایب رئیس فدراسیون بدمینتون اظهار كرد: مسابقات بین المللی بدمینتون جوانان و بزرگسالان در بهمن ماه در استان یزد برگزار می‌شود. از چهارم تا هشتم بهمن در رده جوانان و از دهم تا پانزدهم در رده بزرگسالان ما میزبان این مسابقات خواهیم بود.

مددی گفت: چهارشنبه یك كلینیك داوری برای داوران برتر به زبان انگلیسی برگزار خواهد شد. آزمون هم به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. برگزاری این كلینیك برای انتخاب داوران برتر جهت قضاوت در مسابقات بین‌المللی خواهد بود.

وی در مورد كسب سهمیه المپیك بدمینتون بانوان بیان كرد: مبینا ندایی كه عضو كمپ تمرینی آسیا هم هست، شانس كسب سهمیه المپیك را دارد. وی هفته گذشته در مسابقه رنكینگ بزرگسالان هم مقام اول را كسب كرد.با مسابقات جوانان هم می‌تواند امتیازهای خود را بالا ببرد، تا بتوانیم برای دومین بار نماینده خانم در رشته بدمینتون در بازی‌های المپیك داشته باشیم.

برنامه بانوی ایرانی از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان