باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

فرهادی‌زاد خبرداد؛ تلاش و برنامه‌ریزی فدراسیون‌ها برای توازن بین زن و مرد ورزشكاران اعزامی

نایب رئیس كمیته ملی المپیك گفت: با تلاش و برنامه‌ریزی فدراسیون‌ها اعزام ورزشكاران زن و ومرد به بازی‌های آسیایی و پارا آسیایی به تعادل می‌رسد.

1402/08/07
13:48

مهین فرهادی‌زاد، نایب رئیس كمیته ملی المپیك در گفت‌وگو با برنامه بانوی ایرانی رادیو ورزش بیان كرد: سهم دخترهای ورزشكار و تعداد مدال‌های آنها رشد قابل توجهی در این دوره از بازی‌های پاراآسیایی نسبت به دوره قبل داشته است.

فرهادی‌زاد ادامه داد: دخترهای ما فرصت‌ها را به انگیزه تبدیل می‌كنند و باعث سربلندی كشور ایران می‌شوند. ما باید سیاست‌ها را تغییر دهیم و نقش زنان پررنگ‌تر شود تا در رشته‌های مختلف و فعالیت در عرصه‌های بین‌المللی خودشان را نشان دهند و جایگاه بالاتری را رقم بزنند.

نایب رئیس كمیته ملی المپیك در مورد توازن بین زن و مرد ورزشكارهای اعزامی اظهار كرد: سعی داریم در بازی‌های آسیایی و پار آسیایی تعداد ورزشكاران اعزامی بین زن و مرد به تعادل برسد. كشورهایی كه این آمادگی را دارند زنان آن‌ها در تمام رشته‌ها توانمند هستند، برنامه‌ریزی داشتند و بر اساس سیاست‌ها و برنامه‌ها تعداد زنان و مردان را تقسیم كردند.

وی افزود: فدراسیون‌های ما هم تلاش خوبی دارند و سیر صعودی حضور زنان و دستیابی به كرسی‌های قهرمانی افزایش پیدا كرده است، اما در هر صورت در رشته‌های مختلف باید برنامه‌ریزی مناسب، اردوهای مناسب و مسابقات برای آمادگی لازم برای حضور در صحنه‌های رقابتی داشته باشیم.

فرهادی زاد گفت: بسكتبال با ویلچر دخترها 3 سال پیش شروع به كار كردند امكانات و تسهیلات برای آنها فراهم شد و این بچه‌ها در مدت 3 سال به چهارمی بازی‌های پاراآسیایی رسیدند و مطمئناً در دوره‌های بعدی روی سكو هستند.

نایب رئیس كمیته ملی المپیك ادامه داد: در رتبه‌بندی، نقش زنان و مدال‌ها تاثیر بسزایی دارد و مسئولین ما باید به این موضوع اهمیت دهند. هر كدام از عزیزانی كه روی سكو قرار می‌گیرند الگوی دختران جوان كه هنوز به ورزش روی نیاورده‌اند، برای داشتن یك زندگی سالم هستند.

فرهادی زاد در مورد عملكرد دختران ورزشكار در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی گفت: عملكرد دخترهای ما در این مسابقات بسیار مثبت بود با توجه به اینكه تعداد ورزشكاران ما نسبت به دوره‌های قبل بیشتر شده بود توانستیم مدال‌های بیشتر و بهتری كسب كنیم كه زمینه ساز فعالیت دخترها برای برنامه‌های بعدی باشیم.

برنامه بانوی ایرانی از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان