باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

فرهادی‌زاد: حضور بانوان در بازی‌های هانگژو به منزله روی سكو رفتن آنها است

نایب رئیس كمیته المپیك گفت: امیدواریم 76 دختر نماینده ایران بتوانند خوش بدرخشند، هرچند كه رفتن آنها به این مسابقات به منزله رفتن روی سكوست.

1402/06/08
14:20

مهین فرهادی زاد نایب رئیس كمیته المپیك با حضور در برنامه بانوی ایرانی رادیو ورزش ضمن تبریك هفته دولت بیان كرد: در انتخاب رشته‌های اعزامی به بازی‌های هانگژو با هماهنگی فدراسیون‌های ورزشی، رفتن روی سكو برای ورزشكاران پسر مطرح بوده و برای بانوان بحث حمایت از ورزش بانوان مطرح شد به این دلیل كه ورزش بانوان سال‌ها بعد از ورزش آقایان فرصت حضور در بازی‌های آسیایی را در اختیار دارد و در همین فاصله كوتاه رشد بسیار خوبی را از خود نشان داده‌ است و در رنكینگ و رتبه‌بندی تیم‌ها و كاروان ما با حضور بانوان شرایط بهتری پیدا شده است.

فرهادی‌زاد ادامه داد: با توجه به دیر شروع كردن ورزش بانوان در عرصه‌های قهرمانی، ما برای بازی‌های هانگژو برای رشته‌های انفرادی رتبه‌ ششمی و رشته‌های تیمی رتبه‌ پنجمی را در نظر گرفتیم.

نایب رئیس كمیته المپیك اضافه كرد: 76 نفر ورزشكار خانم در بازی‌های آسیایی حضور پیدا می‌كنند كه نسبت به دوره قبل دو و نیم درصد رشد داشتیم و در شاخص‌های در نظر گرفته شده تیم‌های والیبال و هندبال نمی‌گنجیدند علاوه بر برنامه‌ریزی و توجه و حمایتی كه از این تیم‌ها شد و امیدواریم این فضا در دوره‌های بعد برای این تیم‌ها به وجود بیاید.

وی گفت: امیدواریم 76 دختر نماینده ایران بتوانند خوش بدرخشند، هرچند كه رفتن آنها به این مسابقات به منزله رفتن روی سكوست آن هم به خاطر تلاش و همتی كه تا به حال انجام دادند.

فرهادی‌زاد در مورد جلسات آموزشی كه برای ورزشكاران ترتیب داده شده اظهار كرد: با توجه به اینكه كمتر از 20 روز به بازی‌های آسیایی مانده كاروان ایران در 19 رشته در این بازی‌ها شركت می‌كند، جلسات آموزشی برای تمام مربیان و سرپرستان زن اعزامی به بازی‌های آسیایی تشكیل شده است و سرپرست كاروان یك دوره 4 ساعته آموزشی برای تمام مربیان و كادر فنی برگزار كرده و تمام اطلاعات لازم، مقررات و آشنایی با دهكده بازی‌ها به ورزشكاران داده شده است همچنین ضمن بازدید از اردوهای بچه‌ها، برای شنیدن سوالات، انتقادات و پیشنهادات بچه‌ها در تمام اردوها حضور داشتیم.

فرهادی زاد در مورد فعالیت‌های كمیته ملی المپیك افزود: كمیته ملی المپیك در كنار وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها كمك می‌كند تا حضور بهتر و پررنگ‌تری در عرصه‌های مهم بین المللی، بازی‌های آسیایی و المپیك و .. داشته باشیم.

نایب رئیس كمیته المپیك گفت: المپیادهای ورزشی كه كار بزرگی در بخش استعدادیابی است، برای جوانان و نوجوانان در همه رده‌ها در سراسر كشور در حال انجام است تا با شناسایی دقیق نفرات نخبه به فدراسیون‌ها معرفی شوند.

برنامه بانوی ایرانی از شنبه تا پنجشنبه ساعت 8 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان