باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

حضور بانوان مچ انداز كشورمان با پوشش اسلامی در مسابقات قهرمانی جهان

برنامه باشگاه بانوان امروز(1 شهریور) با دهقانی در خصوص شرایط مچ اندازی بانوان كشورمان گفتگو كرد.

1401/06/01
12:45

نسرین شاه محمدیان نایب رئیس فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام در گفتگو با برنامه باشگاه بانوان رادیو ورزش در خصوص مسابقات مچ اندازی اظهار كرد: پنجمین دوره مسابقات مچ اندازی بانوان قهرمانی كشور در شهر سرعین برگزار می شود. همچنین نوجوانان و جوانان و معلولین برای اولین بار در این مسابقات حضور دارند.

وی گفت: این مسابقات با شعار ما ورزشكاران حامی ورزش پاك هستیم برگزار شده است. مقام های تیمی به شكل استانی اول تا سوم به استان گیلان و اصفهان و فارس اختصاص پیدا كرد.

نایب رئیس فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام تصریح كرد: چند سال گذشته به دلیل كرونا محدودیت ها بسیار بود. مچ اندازی ورزش قدرتی در بخش همگانی است و امیدواریم بیشتر گسترش پیدا كند. این ورزش، ورزش كم هزینه ای است و به راحتی در همه جا قابل اجرا است. برای اولین بار این مسابقات به شكل سیستماتیك برگزار شد.

شاه محمدیان درباره چالش های مچ اندازی گفت: این مسابقات نیاز به آموزش بخش داوری و مربیگری دارد. امیدواریم بتوانیم در این زمینه برای شركت در مسابقات بین المللی ارتقا لازم را بدهیم.

وی در خصوص نحوه پوشش و لباس بانوان در مسابقات جهانی بیان كرد: ما مجوزهای لازم را گرفتیم تا با یك پوشش اسلامی در مسابقات قهرمانی جهان شركت كنیم. این مسابقات مهر ماه برگزار می شود. همچنین خانم احمدپناه در بخش داوری حضور خواهند داشت كه تجربیات خود را بعدا به دیگر مربیان و داوران انتقال می دهند.

برنامه باشگاه بانوان شنبه تا پنج شنبه ساعت 11:30 از رادیو ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان