باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

تیم ملی هندبال بانوان آماده مسابقات كشورهای اسلامی

برنامه باشگاه بانوان امروز (دوشنبه 20تیر) در گفتگو با افسانه دهقانی، نایب رئیس فدراسیون هندبال به بررسی وضعیت تیم در مسابقات پیش رو پرداخت.

1401/04/20
12:18

به گزارش رادیو ورزش؛ افسانه دهقانی، نایب رئیس فدراسیون هندبال از تازه ترین رویدادهای هندبال بانوان گفت: در ترافیك سنگینی از اردوها هستیم. مسابقات همبستگی كشورهای اسلامی و مسابقات هندبال جوانان و قهرمانی زنان آسیا را در پیش داریم.

نایب رئیس فدراسیون افزود: 16تا23مرداد مسابقات همبستگی كشورهای اسلامی داریم. هفته گذشته كمیته ملی المپیك به ما اعلام كرد و ما زمان خیلی كمی داشتیم تا كادر را تعریف كنیم. البته از دیروز اولین اردو شروع شد.

دهقانی تصریح كرد: در بازی های كشورهای اسلامی همگروه ما كامرون، آذربایجان و افغانستان هستند. در بیست و پنجمین دوره مسابقات قهرمانی زنان در اسپانیا با تیم كامرون بازی داشتیم، تیم قوی افریقایی هست. آذربایجان حریف قوی ما هست و تیم افغانستان هم شاهد تمرین هاشون بودیم.

نایب رئیس فدراسیون هندبال در مورد مونتسرات پوچه‌دیاز، مربی تیم ملی هندبال بانوان ایران گفت: پوچه‌دیاز یكی از بهترین مربی های اسپانیا و دنیا هستند و در لیگ های اروپا مقام های قهرمانی زیادی در دورانی كه بازیكن بود دارد. پوچه‌دیاز از مدرسین هندبال است. اتفاق خوبی برای هندبال ما است كه پوچه‌دیاز در كنار تیم بزرگسال ما است. با توجه به برنامه بلند مدت برای توسعه هندبال داریم امیدوارم بتوانیم بیشتر از وی استفاده كنیم. در حال حاضر برای بازی های هبستگی كشورهای اسلامی و قهرمانی آسیا هماهنگ شده اند.

وی در مورد هندبال استان فارس و دعوت از دو بازیكن برای تیم ملی گفت: ما در استان فارس بازیكن های خیلی قوی داشتیم كه شاكله تیم ما رو در سال های گذشته تشكیل داده بودند اما خودشان از هندبال خداحافظی كردند. در لیست بجه ها آمایش سرزمین انجام شده است و حدود ده استان استفاده شده است.

باشگاه بانوان شنبه تا پنج شنبه ساعت 11:30 از رادیو ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان