باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

عزیزالله خبر داد: برگزاری اولین دورۀ لیگ ایروبیك بانوان در كشور از 15 تیر

رئیس انجمن كشوری ایروبیك از برگزاری اولین دورۀ لیگ ایروبیك بانوان از پانزدهم تا 31 تیر به مدت 16 روز در سراسر كشور خبر داد.

1401/04/13
18:07

به گزارش رادیو ورزش؛ مریم عزیزالله، رئیس انجمن كشوری ایروبیك در گفت و گو با برنامه باشگاه بانوان گفت: لیگ ایروبیك، اولین، بزرگترین و تخصصی ترین لیگ ایروبیك همگانی ایرانیان نامگذاری شده است كه ویژۀ بانوان كشورمان است.

وی ادامه داد: یك سال است كه این طرح مطرح شده است. ما در این ماه جاری، با حمایت فدراسیون ورزش های همگانی، موفق به اجرای این طرح شدیم. این لیگ به صورتی است كه در یك بازۀ زمانی 16روزه، از 15 تیر آغاز و تا 31 تیر ادامه دارد به صورتی كه به طور همزمان در همۀ شهرها، حوزه ها و حتی روستاهای كشور این طرح اجرا می‌شود و شركت عموم بانوان كشورمان در این رویداد، آزاد و رایگان است.

رئیس انجمن كشوری ایروبیك تصریح كرد: پیش‌بینی ما از تعداد بانوان شركت‌كننده در این دوره، 20 هزار نفر و همچنین پیش‌بینی 100رویداد در سطح كشور بوده است.

وی در پاسخ به این پرسش كه باتوجه به برگزاری این لیگ در سراسر كشور، آیا كلاس بندی لیگ و همچنین سطح و تعداد مربیان كیفیت لازم را دارد یا خیر، افزود: رشتۀ ایروبیك یك رشتۀ فراگیر، شاد و مهیج است، اما یك رشتۀ كاملا تخصصی است و در هر ورزشی ممكن است یك زمان هایی اشتباهی رخ بدهد و آسیبش بیشتر از فایده و سودش بشود.

عزیزالله دربارۀ برگزاری این لیگ در تمامی رده های سنی اظهار كرد: حركاتی كه در این لیگ انجام می‌شود، حركات استاندارد ایروبیك(ولواینپكت) است یعنی حركات نرمش طور و با سطح پایین ایروبیك كه لیدرها این حركات را به شكل ورزش صبحگاهی اجرا می‌كنند.

وی اضافه كرد: حركات در قالب گرم كردن بدن، اجرای بدنۀ مسابقه و مرحلۀ سرد كردن انجام می‌شود.

رئیس انجمن كشوری ایروبیك دربارۀ ادامه دار بودن این طرح بیان كرد: تلاش ما این است كه با حمایت فدراسیون ورزش های همگانی، این طرح را فصل به فصل برای بانوان اجرا كنیم حتی بازۀ زمانی را افزایش دهیم. باتوجه به یك سری مراسم سنتی و مذهبی كشورمان و همچنین به دلیل زمان آزاد بانوان در ایام تابستان و تعطیلی بچه ها، ما این بازۀ زمانی را در نظر گرفتیم، اما طرح ما برای این خواهد بود كه انشاءالله امسال و سال های آینده، چهار دوره در هر سال، به صورت بازه های زمانی یك ماهه برگزار كنیم.

برنامه باشگاه بانوان هر روز راس ساعت 11:30 دقیقه از رادیو ورزش موج FM ردیف 92 مگاهرتز پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان