باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

الساندرا كمپدلی یار هفتم و عضو مشورت‌دهنده فنی تیم باریج در جام باشگاه‌های آسیا

فریبا محمدیان نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال در گفتگویی با رادیو ورزش از حضور و همراهی الساندرا كمپدلی سرمربی تیم ملی والیبال بانوان در كنار تیم باریج اسانس كاشان به عنوان عضو مشورت‌دهنده فنی در جام باشگاه‌های آسیا خبر داد.

1401/01/28
15:50

به گزارش رادیو ورزش؛ فریبا محمدیان نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال در گفتگویی تلفنی با برنامه «باشگاه بانوان» رادیو ورزش در خصوص تیم نواجوانان و جوانان و جام كورناكیا در ایتالیا اینگونه ارزیابی كرد: برای نخستین بار والیبال بانوان در این مسابقات كه در ایتالیا برگزار شده و دو تیم نوجوانان و جوانان زیر 17 و 19 سال كشور در این رقابت‌ها به عنوان یك اردوی تداركاتی حضور دارند. این جام به اسم وردكاپ است ولی اكثرا از كشورهای اروپایی، برای مثال باشگاه‌های مهم كشورهایی همچون انگلستان و مجارستان در این جام شركت می‌كنند. نگاه كادر فنی و فدراسیون به این مسابقات یك نگاه تداركاتی است. ظاهرا تا به این لحظه هدف‌گذاری سرمربیان دو تیم محقق شده و نتیجه مسابقات جزء آخرین اهداف این اردو است. آنچه كه در این اردو مهم است، رسیدن سرمربیان به تركیب اصلی تیم جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا است. مسابقات برای نوجوانان در خرداد ماه و جوانان در تیر ماه برگزار می‌شود. ما هم امیدواریم كه با حضور تیم‌های خوبی كه در این جام شركت می‌كنند برای مهارت فردی و تیمی بازیكنان اتفاقات خوبی رقم بخورد.
وی با اشاره به برنامه‌های دیگر فدراسیون برای این بازیكنان افزود: طبق برنامه‌ریزی و درخواست سرمربیان به فدراسیون برای شركت در یك اردوی تداركاتی كه بازیكنان بتوانند چندین مسابقه را در آن تجربه كنند و با توجه به جستجوهای متعدد، فدراسیون به این رویداد رسیده و این امر محقق شد. این استمرار در اهداف كلان و در تقویم سالانه فدراسیون ثبت شده است. ما خواهان آن هستیم كه پس از بازگشت تیم، اردوهای بعدی آنان تشكیل شده و این اعزام برای قهرمانی آسیا هم صورت ‌پذیرد.
فریبا محمدیان از آخرین وضعیت تیم ملی بانوان گفت: امروز ورود به اردو را خواهیم داشت. از صبح هم همكاران من در سالن اختصاصی والیبال بانوان در كمپ تیم‌های ملی مشغول آماده‌سازی هستند. عصر هم تمرینات بزرگسالان ما آغاز می‌شود. برای حضور در جام باشگاه‌های آسیا، به درخواست باشگاه باریج اسانس دو اردوی مشترك با اعضای تیم ملی داشته و فدراسیون میزبان این دختران بود. همچنین با هماهنگی باشگاه باریج اسانس، الساندرا كمپدلی سرمربی تیم ملی هم به عنوان عضو مشورت‌دهنده فنی در جام باشگاه‌ها این تیم را همراهی می‌كند. با این كار كادر فنی باشگاه را تقویت دانشی و حمایتی می‌كنیم. از طرف دیگر هم الساندرا كمپدلی می‌تواند عملكرد ملی‌پوشان باشگاه باریج اسانس را از نزدیك مشاهده كرده و با بررسی اجمالی به تركیب اصلی خود جهت حضور در مسابقات همبستگی كشورهای اسلامی برسد.
وی گفت: حریفان و برنامه تیم باریج اسانس كاشان مشخص ولی تا كنون به دست من نرسیده است. به هر حال تیم‌های قدرتمند آسیا در این مسابقات حضور دارند. ما امیدواریم كه دوستان ما در این حوزه بتوانند به قدری خوب مربیگری نمایند كه در آنجا شاهد بهترین بازی این تیم باشیم. كسب مقام هم دور از انتظار نیست. همه این موارد بستگی به آن روزی دارد كه بچه ها بازی خود را انجام می‌دهند و روز بسیار خوبی برای آنان باشد.


نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال در پایان با تاكید بر مسابقات مینی والیبال رده نونهالان و امید كشور تصریح كرد: روز گذشته سازمان لیگ جلسه اولیه خود را جهت برنامه‌ریزی برای بازیكنان زیر 14 و 15 و 12 سال برگزار كرد. در حوزه نونهالان كه اهمیت به سزایی دارد می‌توان گفت دستگاه‌هایی كه با یكدیگر همپوشانی دارند را همچون وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش در اداره كل استعدادیابی، برنامه‌های مختلفی را اجرایی می‌كنند. برای اجرای این برنامه باید بتوانیم یك هم‌افزایی بین فدراسیون و این دو وزارتخانه داشته تا بتوانیم خروجی آن را شناسایی بازیكنان مستعدی قرار دهیم. این اقدام می‌تواند هم برای نوجوانان كارایی داشته و هم در حوزه نونهالان این چشمه همچنان جوشان بماند. برنامه نهایی را در سایت فدراسیون درج خواهیم كرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان