باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

مژگان نصیری: رویكرد اعزام ورزشكاران به مسابقات هانگژو كیفی است/ هنوز برای اعزام‌ها به جمع‌بندی نهایی نرسیدیم

مژگان نصیری زاهد معاون اجرایی بانوان كاوران كشورمان در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو گفت: تا مهر ماه اردوهای آمادگی و كسب سهمیه‌ در برخی از رشته‌ها به پایان می‌رسد و نفرات نهایی پس از بررسی‌ انتخاب و اعزام می‌شوند.

1401/01/24
13:36


به گزارش رادیو ورزش؛ مژگان نصیری زاهد نایب رییس بانوان فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و معاون اجرایی بانوان كاوران كشورمان در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو در گفتگویی با برنامه «باشگاه بانوان» رادیو ورزش در خصوص این انتصاب اظهار داشت: برای اولین بار است كه در ستاد و كاروان بازی‌های پاراآسیایی یك خانم به عنوان معاون انتخاب می‌شود و این نگاه ویژه‌ای است كه كمیته ملی پارالمپیك به ورزش بانوان داشته و سهم ورزش بانوان را در تصمیم گیری‌ها و پیگیری امور بانوان نسبت به دوره‌های قبلی این بازی‌ها بیشتر كرده است.
وی با اشاره به زمان برگزاری مسابقات و برنامه ورزشكاران برای این رویداد ادامه داد: این مسابقات در مهر ماه برگزار می‌شود. اردوهای تیم ملی به جهت آمادگی ورزرشكاران و رشته‌های حاضر از سال گذشته آغاز شده و به صورت مرتب تحت نظر فدراسیون‌ها و كمیته ملی پارالمپیك در حال برگزاری است. تا مهر ماه اردوهای آمادگی و كسب سهمیه‌ در برخی از رشته‌ها و مسابقاتی كه برای آن سهمیه‌ها نیاز است باید برگزار شود. این موارد از سال گذشته در حال پیگیری است و نفرات نهایی انتخاب و در بازی های پاراآسیایی شركت خواهند كرد.

معاون اجرایی بانوان كشور در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو افزود: بانوان ورزشكار در بازی‌های پاراآسیایی و توكیو و به ویژه در چند سال اخیر بسیار خوش درخشیدند و افتخارآفرینی‌های گسترده‌ای را در سطح جهانی داشتند. این حمایت‌ها و نگاه‌های ویژه كه به ورزش بانوان شده منجر به تداوم این افتخارآفرینی‌ها می‌شود. تمام تلاش من و همكارانم این است كه شرایط را چه به لحاظ اردویی و چه به لحاظ آمادگی روانی و توان جسمی ورزشكاران مهیا كنیم. این جایگاهی است كه ایجاد شده و ما می‌توانیم به صورت مستقیم درخواست‌ها و پیگیری امورات ورزش بانوان را در ستادها داشته و آن را با یك نگاه ویژه نسبت به دوره‌های قبل انجام دهیم.
مژگان نصیری زاهد در پاسخ به این سوال كه رویكرد اعزام به چه شكل است و افرادی كه شانس مدال داشته اعزام می‌شوند یا خیر، گفت: در چند سال اخیر نگاه كمیته ملی پارالمپیك كیفی گرایی بوده و این نگاه بسیار اثربخش است. این كمیته در بخش بانوان علاوه بر نگاه كیفی نگاه حمایتی هم داشته و بانوان همیشه مورد حمایت بودند. در حال حاضر هم جلسات زیادی در حال برگزاری است و به صورت مستمر وضعیت ورزشكاران و كسب سهمیه‌ها پیگیری می‌شود. همه این موارد و روند رو به رشد ورزشكاران در ستاد بازی‌ها بررسی شده و پس از آن تصمیم‌گیری نهایی انجام می‌شود و مشخص خواهد شد كه چه ورزشكارانی و با چه رویكردی اعزام خواهند شد. ¬
نایب رییس بانوان فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در پایان تاكید كرد: در بازی‌های پارالمپیك هم همه این موارد لحاظ شد. تعدادی از ورزشكاران به صورت حمایتی كه شانس مدال در بازی‌های پاراآسیایی را داشتند از جمله خانم دارابیان به مسابقات اعزام شدند. دارابیان در آنجا توانست ركورد آسیایی كه دست خودش بود را جابه‌جا كند. به صورت ویژه این حمایت‌ها در مسابقات پارالمپیك هم بوده و با دید ویژه و مثبتی كه ورزش كشور به بانوان داشته، امیدوارم ورزشكاران بیشتری اعزام شوند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان