باشگاه بانوان شنبه تا پنجشنبه از ساعت 11:30 الی 12 به مدت 30 دقیقه

رادیو ورزش

باشگاه بانوان

افزایش سهمیه ایران در مسابقات دوگانه/ احتمال توبیخ بحرین برای عدم صدور ویزا!

فتح‌اللهی نایب رئیس بانوان فدراسیون ترای‌اتلون (سه گانه) در گفتگویی با «رادیو ورزش» از افزایش سهمیه ورزشكاران برای مسابقات جهانی 2022 بیرمنگام آمریكا و توبیخ بحرینی‌ها خبر داد.

1401/01/14
17:57

به گزارش رادیو ورزش؛ خانم فتح‌اللهی نایب رئیس بانوان فدراسیون ترای‌اتلون (سه گانه) در گفتگویی با برنامه «باشگاه بانوان» درباره صدور ویزا از طرف كشور بحرین و كارشكنی‌ آنان اظهار داشت: چندی پیش ما منتظر صدور ویزا از سوی بحرینی‌ها بودیم. بازیكنان تمرینات مداوم خود را داشته و از آمادگی خوبی برای اعزام به مسابقات برخوردار بودند. با وجود پیگیری‌های مكرر تا لحظات آخر و وعده‌های دروغین، متاسفانه صدور ویزا انجام نشد و ما به مسابقات جهانی 2022 بیرمنگام آمریكا اعزام نشدیم.

وی ادامه داد: البته بیكار هم نبودیم. مكاتبات خود را با فدراسیون جهانی و آسیایی و كمیته ملی المپیك انجام دادیم. تنها كسانی می‌توانستند سهمیه حضور در ورد گیمز را پیدا كنند كه در مسابقات 2020 و یا 2021 سهمیه آسیایی داشته باشند. ولی با توجه به مساعدت فدراسیون جهانی و میزبانی ما در سال 2020 از مسابقات كاپ آسیایی، اجازه دادند ورزشكارانی را كه سهمیه حضور در آن مسابقات را كسب كرده و رنكینگ جهانی را ارتقاء داده بودند، در مسابقات جهانی آمریكا شانس حضور داشته باشند.

فتح‌اللهی با اشاره به این افتخار بزرگ افزود: با مكاتبات پیگیرانه و متعدد رییس فدراسیون ترای‌اتلون (سه گانه) و مساعدت رئیس فدراسیون جهانی این رویداد به وقوع پیوست. چرا كه در ابتدا اجازه حضور یك دختر را دادند ولی با مكاتبات بعدی 3 ورزشكار دیگر هم اضافه شد.

نایب رئیس بانوان فدراسیون ترای‌اتلون (سه گانه) از توبیخ و جریمه‌های در نظر گرفته شده خبر داد و گفت: تقریبا 7 آپریل یك جلسه‌ای در فدراسیون آسیایی برگزار خواهد شد كه موضوع نامه اعتراض ما بررسی می‌شود. قطعا محرومیت‌هایی را برای بحرین در نظر می‌گیرند. آنان نه تنها به ورزشكاران ما ویزا ندادند بلكه با فدراسیون عراق هم همین كار را انجام داده و ورزشكاران عراقی هم شانس حضور خود را در این رقابت‌ها از دست دادند.

او با تاكید بر اردوها و شرایط بازیكنان عنوان كرد: در حال حاضر ورزشكاران با یك مربی پرتغالی در حال تمرین هستند. پس از گرفتن مجوز حضور در این رقابت‌ها ارتباط خوبی با این مربی برقرار كرده و اطلاعاتی از بازیكنان را در اختیار او قرار دادیم. بچه‌ها هم با برنامه این مربی به كار خود ادامه می‌دهند. امیدوارم كه یك اتفاق بسیار خوبی را رقم بزنیم.

فتح‌اللهی در پایان از امكانات برخی از رشته‌های سه‌گانه گفت: یكی از سختی‌های رشته دوچرخه‌سواری تجهیزات این رشته است. خود ورزشكاران این تجهیزات را در اختیار دارند. در كمپ تمرینی ورزشگاه آزادی تمرین خواهیم كرد.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
باشگاه بانوان